گمان می کردم که تو بیداری!

به گزارش مجله کامپیوتر، پیرزنی به داروغه شکایت کردکه حرامیان نیمه شب به خانه ام ریخته وهرچه اندوخته بودم رابه غارت برده اند.داروغه پرسیددر آن هنگام کجا بودی وچه می کردی؟ گفت خوابیده بودم.داروغه زبان به ملامت گشود وگفت؛ چرا خوابیده بودی که حرامیان خانه ات را غارت نمایند؟

گمان می کردم که تو بیداری!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: پیر زنی به داروغه شکایت کرد که حرامیان نیمه شب به خانه ام ریخته و هرچه اندوخته بودم را به غارت برده اند. داروغه پرسید در آن هنگام کجا بودی و چه می کردی؟.

پیر زن گفت گمان می کردم که تو بیداری!.

به این چند خبر که اولاً؛ فقط مشتی از خروارهاست

و ثانیاً؛ از سوی افراد مطلع و دست اندرکاران موضوع مطرح شده است، نیم نگاهی بیندازید؛

رئیس اتحادیه بارفروشانِ میوه درباره علت گرانی افسار گسیخته و غیرطبیعی لیموترش و لیمو شیرین در فضای کرونایی کشور، می گوید: ما به وزارت صنعت و معدن، اتاق ایران، سازمان تعزیرات و... اعلام کردیم که انحصار لیموترش و شیرین در دست چهار، پنج نفر سودجو افتاده که این میوه ها را در سردخانه ها دپو نموده اند. حتی از 10 روز قبل به رئیس تعزیرات حکومتی استان تهران و اتاق تهران نامه زدیم و آدرس این چهار، پنج نفر را دادیم!

آقای حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد در مصاحبه ای می گوید: ما نمی دانیم چه اتفاقی در بازار افتاده که یک روزه قیمت هر کیلو آهن هزار تومان نوسان پیدا می نماید و چرا باید ورق بلند در بورس 6 تا 7 هزار تومان قیمت بخورد اما در بازار با 10 هزار تومان به فروش برسد، سود این اختلاف قیمت ها به جیب چه کسانی می رود چرا هیچ شفاف سازی در بخش قیمت و فروش آهن و ورق های فولادی نیست چرا هیچ نظارتی صورت نمی گیرد!

دبیرکانون مرغداران کشور در گفت وگویی از رابطه یکی از دستگاه های دولتی با واسطه ها خبر داده و می گوید: شرکت پشتیبانی امور دام به جای اینکه مرغ را از خود مرغداران تهیه کند، از واسطه ها می خرد و همین مسئله باعث شده تا در هر کیلو مرغی که واسطه ها از مرغداران خریداری می نمایند 3 هزار تومان نصیب آنها گردد.

رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور با اشاره به اینکه برای واردات انواع ویتامین دامی ارز 4200تومانی تخصیص داده شده است می گوید: میانگین قیمت خرید ویتامین A که هم اکنون در گمرک منتظر ارز 4200 تومانی است، 102 یورو است که قیمت قابل فروش آن به ازای هر کیلوگرم حداکثر 805 هزار تومان می گردد. اگر ارز 42 تومانی را هم حذف نمایند و این ویتامین با ارز آزاد هم وارد کشور گردد، قیمت آن یک میلیون و 145 هزار و 500 تومان خواهد شد. ولی این نهاده ها را به قیمت دو میلیون و 800 هزارتومان به تولیدنمایندگان می فروشند!

یعنی هر یک کیلو از کالایی را که با ارز 4200 تومانی وارد نموده اند، یک میلیون و ششصد و پنجاه و چهار هزار و پانصد تومان بیشتر از قیمت این کالا در صورتی که با ارز آزاد وارد نموده باشند می فروشند، ولی از آنجا که این کالا را با ارز 4200 تومانی وارد نموده اند، در هر یک کیلو، نزدیک به 2 میلیون تومان بیشتر از قیمت واقعی آن دریافت می نمایند. یعنی می دزدند ‪!‬‬

... و ده ها نمونه دیگر از این دست که به وضوح نشان می دهد لانه مفسدان مالی از میدان دید مراکزی که وظیفه مبارزه با این پدیده پلشت را دارند، پنهان نیست و اگر اراده و همتی در میان باشد مقابله با گرانی های افسار گسیخته و کمرشکن به آسانی امکان پذیر است. اما، چرا دستی از آستین همت بیرون نمی آید و مقابله ای با مفسدان صورت نمی پذیرد؟! پاسخ این سؤال هرچه باشد، بی عرضگی و یا خدای نخواسته آلودگی بعضی از دست اندرکاران از دایره آن بیرون نیست!

بازگشت به صفحه رسانه ها

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 31061

به "گمان می کردم که تو بیداری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گمان می کردم که تو بیداری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید