یارانه نو به حساب خانوار های معترض واریز شد

به گزارش مجله کامپیوتر، سازمان هدفمندی یارانه ها از واریز یارانه مربوط به افراد معترض به عدم پرداخت خبر داده است؛ این یارانه تا آنالیز شرایط این افراد، قابل برداشت نیست.

یارانه نو به حساب خانوار های معترض واریز شد

به گزارش ایسنا، در روز های اخیر رئیس جمهوری دستور رسیدگی سریع تر به شرایط افرادی که نسبت به عدم پرداخت یارانه نو اعتراض نموده بودند را صادر و بر واریز یارانه به حساب آن ها تاکید نمود. این در حالی است که روز گذشته وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در توییتی بیان کرد که این یارانه به خانواده های معترض واریز شده، اما تا انجام آنالیز ها قابل برداشت نیست.

بعد از این اعلام بعضی خانواده ها با چک کردن حساب شاهد آن بودند که مبلغی به حساب شان واریز نشده است این در حالی است که پیگیری ها نشان داد پرداخت یارانه نو به حساب این خانوار ها در حال اجرا فرآیند مربوطه است. اما امروز (سه شنبه 27 اردیبهشت ماه) سازمان هدفمندی یارانه ها بیان کرد که این یارانه به حساب سرپرستان خانواری که متقاضی بازبینی شده بودند واریز شده است.

بر این اساس یاری معیشتی تکمیلی مرحله 135، به حساب خانواری که تا قبل از اردیبهشت ماه 1401 مشمول دریافت یارانه بوده، اما در این مرحله بنا به اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دهک دهم نهاده شده و متقاضی تنونظر و بازبینی در دهک بندی اعلام شده آن وزارتخانه شده بودند، از سوی سازمان هدفمندی واریز شده است. این مبلغ واریزی به حساب سرپرستان، تا آنالیز های صورت گرفته و تایید به وسیله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسدود و غیر قابل برداشت خواهد بود.

پرداخت یارانه نو در انتها روز 19 اردیبهشت ماه و در جریان اصلاح نظام یارانه ای در دستور کار دولت نهاده شد و برای دو ماه اردیبهشت و خرداد به حساب سرپرستان خانوار واریز شد، اما مساله اینجا بود که دولت بر اساس دهک بندی که وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام داده بود دهک دهم یعنی طبقه پردرآمد را از دریافت این یارانه کنار گذاشت و برای 9 دهک به تعداد حدود 72 میلیون نفر واریزی انجام داد؛ به طوری که برای دهک اول تا سوم مبلغ 400 هزار تومان و دهک چهارم تا نهم 300 هزار تومان به ازای هر نفر واریز کرد.

با این حال بعضی خانوار ها نسبت به این روش واریز معترض شدند چرا که معتقد بودند که سطح درآمدی آن ها طوری نیست که در دهک دهم قرار دارند و به دریافت این یارانه احتیاج دارند بر این اساس افراد می توانستند با مراجعه به سامانه hemayat.mcls.gov.ir نسبت به دهک بندی و عدم دریافت یارانه اعتراض خود را ثبت نموده تا اعتراضشان مورد رسیدگی قرار گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 77282

به "یارانه نو به حساب خانوار های معترض واریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه نو به حساب خانوار های معترض واریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید