12 هزار نفر در چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری ثبت نام کردند ، شرایط اختصاصی شرکت در آزمون

به گزارش مجله یک کامپیوتر، طبق آخرین آمار تعداد 12 هزار و 601 نفر در چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری پزشکی ثبت نام کردند.

12 هزار نفر در چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری ثبت نام کردند ، شرایط اختصاصی شرکت در آزمون

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی آدینه 20 فروردین 1400 برگزار می گردد.

به دلیل تغییر زمان برگزاری آزمون فرصت مجددی برای داوطلبان در نظر گرفته شد که بر اساس آخرین آمار تعداد 12 هزار و 601 نفر در این دوره ثبت نام کردند.

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی

دارا بودن مدرک فراغت از تحصیل در رشته پزشکی عمومی یا دانشجویان سال آخر پزشکی عمومی مشروط بر اینکه تا 31 شهریور 1400 فارغ التحصیل شده و مشمول یکی از بند های زیر باشند:

الف) کلیه مشمولین آیین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت مجاز هستند، فقط در یک نوبت و حداکثر تا 2 سال پس از فراغت از تحصیل با رعایت مفاد مندرج در آیین نامه مذکور شرکت نمایند.

ب) یک درصد رتبه اول، یک درصد رتبه دوم (صدک 98 تا 99) و یک درصد رتبه سوم (صدک 97 تا 98) دانشگاه های علوم پزشکی می توانند قبل از انجام خدمات قانونی با رعایت مقررات مربوطه در آزمون پذیرش دستیار شرکت نمایند.

به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان، پزشکان عمومی متأهل (با تاریخ عقد دائم قبل از فراغت از تحصیل)، صرفاً برای یکبار و با رعایت موارد ذیل، قبل از آغاز به خدمت نظام وظیفه و خدمات لایحه طرح نیروی انسانی مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی هستند، (تاریخ مشمولان خدمت نظام وظیفه در این تبصره بر عهده وزارت بهداشت نیست):

1) دانشجویان پزشکی عمومی متأهل (اعم از خانم و آقا) که حداقل تا تاریخ 29 اسفند 1399 مشغول به تحصیل بوده و حداکثر تا خاتمه 31 شهریور 1400 فارغ التحصیل می شوند.

2) تمامی فارغ التحصیلان پزشکی عمومی متأهل (با تاریخ عقد دائم قبل از فراغت از تحصیل)، که تاریخ فارغ التحصیلی آن ها از 20 دی 98 تا 20 دی 99 است. صحت مدارک تاهل بعد از ثبت نام مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

ب) داشتن کارت خاتمه خدمت نظام وظیفه یا معافی برای آقایان. آن دسته از داوطلبان فارغ التحصیل که خدمت نظام وظیفه خود را آغاز نکرده اند در صورتی می توانند در آزمون شرکت نمایند که تاریخ اعزام آن ها حداکثر تا خاتمه اردیبهشت سال 1400 باشد. مدارک تاریخ اعزام باید در زمان ثبت نام اسکن و ارسال گردد در غیر این صورت ثبت نام ابطال خواهد شد و کارت ورود به جلسه آزمون برای افراد صادر نخواهد شد.

کلمه معافی به مفهوم معافیت دایم است و داوطلبان دارای معافیت موقت پزشکی و یا کفالت با مسئولیت خود می توانند در آزمون پذیرش دستیار شرکت نمایند. در صورت فراخوانده شدن به انجام خدمت نظام وظیفه، این وزارتخانه هیچ گونه تعهدی برای ترخیص آنان بعهده نخواهد داشت و طبق مقررات با اینگونه افراد برخورد خواهد شد.

ج) داشتن گواهی قبولی در آزمون صلاحیت بالینی خاتمه دوره پزشکی عمومی (مختص فارغ التحصیلان شهریورماه سال 1396و بعد از آن). ارائه این مدرک در زمان ثبت نام الزامی است و چنانچه بعد از پذیرش تعیین گردد داوطلب فاقد این مدرک است قبولی داوطلب ملغی اعلام می گردد.

د) ارائه معافیت از خدمات قانونی و یا گواهی اتمام خدمات قانونی (خدمت نظام وظیفه عمومی، خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، پیغام آوران بهداشت) تا 31 شهریور 1400 به استثناء تبصره های اعلام شده.

مشمولین کمیسیون موضوع مواد 2 و 3 آیین نامه اجرایی قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان 20 اسفند 1386 درباره تسهیلات اعطایی به استعداد های درخشان. فارغ التحصیلان رشته پزشکی در حال خدمت نظام وظیفه عمومی (وزارت بهداشت هیچ گونه مسئولیتی در قبال ترخیص این دسته از داوطلبان بر عهده ندارد).

داوطلبان ذکور دارای گواهی اتمام خدمات قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و یا معافیت از آن می توانند با رعایت مفاد قوانین نظام وظیفه در آزمون این دوره شرکت نمایند. در صورت عدم رعایت مفاد مقررات مذکور داوطلب مورد نظر مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان شناخته می گردد. مدارک مربوطه اعم از آغاز خدمت نظام وظیفه و یا معافیت از خدمت نظام وظیفه باید در زمان ثبت نام اسکن و ارسال گردد.

فارغ التحصیلان رشته پزشکی مشمول کمیسیون بند (ج) موضوع مواد 2 و 3 آئین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان. بانوان متأهل مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان که قبل از اول آذر 80 فارغ التحصیل شده اند، بدون احتیاج به ارائه نامه عدم احتیاج از دانشگاه علوم پزشکی محل سکونت به عنوان مازاد بر احتیاج وزارت بهداشت از انجام خدمات موضوع قانون پزشکان و پیراپزشکان معاف شناخته می شوند.

ح) عدم اشتغال به تحصیل داوطلب در یکی از رشته های تخصصی پزشکی، PhD، کارشناسی ارشد و همچنین نداشتن مدرک تخصصی پزشکی بالینی.

ط) سلامت جسمی و روانی متناسب با رشته انتخابی و فقدان نقص عضو و یا بیماری موثر حرفه ای بر حسب رشته. در صورتی که داوطلب بدون توجه داشتن به نقص عضو موثر حرفه ای که مانع از تحصیل و یا انجام خدمات بعد از فراغت تحصیل گردد، در رشته ای پذیرفته گردد، ولی توسط گروه آموزشی به دلیل این نقص عضو مجاز آغاز به آموزش شناخته نگردد، امکان تغییر رشته توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مقدور نیست و اعتراضی پذیرفته نمی گردد.

ی) پذیرفته شدگان مرحله اصلی و تکمیل ظرفیت آزمون پذیرش دستیار تخصصی بالینی پزشکی دوره چهل و هفتم، در صورت عدم ثبت نام در موعد مقرر و یا عدم آغاز به آموزش در زمان های اعلام شده و یا انصراف از تحصیل، مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی دوره چهل وهشتم نیستند.

گفتنی است؛ مواردی که به دلیل بروز بیماری موثر حرفه ای که مانع از تحصیل و یا انجام خدمات بعد از فراغت تحصیل گردد، از ادامه تحصیل در رشته منصرف یا اخراج شده اند، می توانند در این دوره ثبت نام نمایند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

datapad.ir: دیتاپد، با مجله فناوری و تخصصی رایانه از همه چیز سر در بیاورید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 51360

به "12 هزار نفر در چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری ثبت نام کردند ، شرایط اختصاصی شرکت در آزمون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 هزار نفر در چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری ثبت نام کردند ، شرایط اختصاصی شرکت در آزمون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید