16 درخت شگفت انگیز جهان

به گزارش مجله کامپیوتر، گیاهان به دلیل نقش مهم و قابل تحسینی که در ادامه حیات ما و دیگر جانداران ساکن این کره خاکی دارند، سزاوار تقدیر و ستایش اند.در این میان درختان نیز ایفاگر نقش های مهم خود هستند. صرفنظر از این عملکردهای حیاتی، زیبایی ظاهری آنها نیز در تغییر روحیه ما مهم و حائز اهمیت است. در این مجال به سراغ شماری از باشکوه ترین درختان جهان رفته ایم که زیبایی چشم نوازشان دل انگیز و فراموش نشدنی است.

16 درخت شگفت انگیز جهان

تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن در خلال فرآیند فتوسنتز، راه را برای ادامه حیات ما هموار کرده، نقشی مهمی که گیاهان عهده دار آن هستند.

اما چشم انداز زیبای طبیعت پیرامون ما تا چه حد وام دار زیبایی و سرسبزی این موجودات گران بها است؟ همه ما بیش و کم مناظر سرسبز و زنده را به چشم اندازهای خشک و خالی ترجیح می دهیم. اما در این میان نیز شماری از درختان در مقام زیبایی بر دیگران پیشی گرفته و خالق صحنه هایی رویایی و شگفت انگیز شده اند. در ادامه همراه با شما و در سفری خاطره انگیز به دیدار این درختان زیبا می رویم.

درخت رودودِندرون با 125 سال قدمت در کانادا

درخت باشکوهی که در تصویر مشاهده می کنید از نظر فنی یک درخت نیست، در اصل بخش اعظم آن از بوته های گل شکل گرفته است. رودودِندرون در اصل سَرده ای از گیاهان است که 1,024 گونه متفاوت را در بر می گیرد، اما اکثراً آن ها را به نام آزالیا می شناسند.

درخت ویستریایی با 144 سال سن، ژاپن

درختان بربادرفته، نیوزلند

این درختان به صورت مداوم در معرض تندبادهای شدیدی قرار دارند که از سمت قطب جنوب می وزند، از این رو به چنین وضعیتی درآمده اند. بدین شکل حتی در یک روز آرام و آفتابی نیز این درختان طوری به نظر می رسند که گویی هر لحظه از جا کنده خواهند شد.

درخت اَفرای ژاپنی، پورتلند، ایالات متحده

درخت راشی که با خزه پوشیده شده است، اورگِن، ایالات متحده

درخت راش یا چوب سرخ جنوبی، بومی کشورهای آرژانتین و شیلی است، هر چند گونه هایی از آن را می توان در کشورهای دیگر یافت.

درختان شکوفه گیلاس، بن، آلمان

بلوط فرشته، جزیره جان، کارولینای جنوبی

بلوط فرشته که در کارولینای جنوبی قد برافراشته در حدود 20 متر ارتفاع و 1,400 تا 1,500 سال قدمت دارد.

درخت آتشین، برزیل

این درخت که به دلیل شکل ظاهری اش به نام درخت زبانه آتش یا شعله نیز نامیده می شود، در کشورهای گرمسیری جهان می روید. این درخت همچنین در کشورهای نپال، هند و پاکستان به نام درخت گّلمور شناخته می شود. درخت آتشین ما بومی کشور ماداگاسکار است.

درخت خون اژدها، یمن

درختان خون اژدها به دلیل صمغ سرخ رنگ شان به این نام خوانده می شوند. شیره این گیاه در رنگرزی و همچنین جلا بخشیدن به ساز ویولن مورد استفاده است. همچنین مردم محلی به عنوان درمانی برای بیماری های مزمن از این صمغ بهره می برند.

پرزیدنت، سومین درخت غول پیکر سکویا در جهان، کالیفرنیا

این درخت سکویای غول پیکر در پارک ملی سکویا در کالیفرنیا قرار گرفته است. این درخت عظیم 70 متر بلندی داشته و قطر آن در حدود 28 متر است.

تونل درختان اَفرا، ارگون

درخت اُکالیپتوس رنگین کمانی، کوایی، هاوایی

درختان اکالیپتوس رنگین کمانی که در امتداد اقیانوس آرام جنوبی می رویند، در عین زیبایی مفیدو کارآمد است. الگوهای رنگی جالب توجهی که روی تنه این درختان مشاهده می شود دیدنی بوده و علاوه بر این از چوب آنها در ساخت خمیر کاغذ نیز استفاده می شود.

درختان پیچ اَناری، آفریقای جنوبی

کوچه باغ بلوط ها، دیکسی، کارولینای جنوبی

این درختان بلوط دیدنی در دهه 1790 و در مزرعه دیکسی در کارولینای جنوبی کاشته شدند.

درختان بائوباب، ماداگاسکار

این درختان بائوباب دیدنی که بومی جزیره ماداگاسکار هستند، به صورت معمول آب را در تنه حجیم خود ذخیره می کنند تا برای زمان خشکسالی آب کافی در اختیار داشته باشند.

حصارهای تاریک، ایرلند شمالی

این درختان پیچ اَناری، در قرن هجدهم و توسط خاندان استوارت کاشته شدند.

منبع: خبرنگاران

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: لست سکند
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 19772

به "16 درخت شگفت انگیز جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 درخت شگفت انگیز جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید