2 شرکت خارجی برای توسعه و فراوری نانوواکسن ضدآنفولانزا همکاری می نمایند

به گزارش مجله کامپیوتر، شرکت نواواکس که در حال توسعه نانوواکسن ضدآنفولانزا است، توافق نامه ای با شرکت امرجنت به امضاء رسانده تا از همکاری این شرکت برای توسعه و فراوری انبوه این واکسن استفاده کند.

2 شرکت خارجی برای توسعه و فراوری نانوواکسن ضدآنفولانزا همکاری می نمایند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، امرجنت بایوسلوشنز (Emergent BioSolutions) اعلام نمود که توافق نامه ای با نواواکس (Novavax) به امضاء رسانده است که به موجب آن امرجنت، خدمات توسعه و ساخت از صفر تا صد (CDMO) را برای فراوری واکسن ضدآنفولانزای شرکت نواواکس ارائه می دهد. NanoFlu یک واکسن نانویی حاوی نانوذرات پروتئین هماگلوتینین است که توسط شرکت نواواکس فراوری شده است. این شرکت از نوعی اسیدآمینه برای ساخت واکسن استفاده می نماید که این فرمولاسیون به صورت پتنتی به ثبت رسیده است.

پیش از این شرکت نواواکس اعلام نموده بود که فاز سوم کارآزمایی بالینی روی این واکسن به اتمام رسیده است. نتایج این فاز نشان داده است که NanoFlu دارای پتانسیل بالایی برای تحریک سیستم ایمنی بدن بر علیه آنفولانزا است و می تواند عملکرد بهتری نسبت به واکسن های موجود در بازار داشته باشد. داده های بیشتر نشان می دهد که NanoFlu هم استرین های آنفولانزای رایج و هم استرین های تغییریافته را هدف قرار می دهد و این واکسن روی بیماران بالای 65 سال از ایمنی کافی برخوردار بوده است.

سید تی حسین، از مدیران امرجنت، می گوید: شرکت امرجنت بسیار شادمان است که همکاری خود را با نواواکس برای فراوری انبوه نانوواکسن ضدآنفولانزا شروع می نماید. مفاد این توافق نامه انعطاف پذیر و یکپارچه بوده و ما را قادر می سازد تا براساس برنامه زمان بندی شده کار کنیم.

براساس شرایط این توافق نامه، شرکت امرجنت مواد لازم، زیرساخت انتقال فناوری و پیگیری فرآیند اعتبارسنجی و صلاحیت عملکرد را برای فراوری تجاری این واکسن به عهده می گیرد.

استنلی سی ارک، مدیرعامل شرکت نواواکس می گوید: اعتماد ما به همکاری با شرکت امرجنت به دلیل شهرت این شرکت در فراوری با کیفیت بالا است. این همکاری مشترک به ما این امکان را می دهد تا NanoFlu را به عنوان جایگزینی نوآورانه و پیشرفته به جای واکسن های سنتی ارائه دهیم.

نواواکس یکی از شرکت های حوزه نانوزیست فناوری بوده که در حال توسعه نسل جدیدی از واکسن ها برای بیماری های عفونی است. این شرکت در گیتسبورگ مستقر بوده و سابقه ای طولانی در کار روی ویروس کرونا دارد؛ این شرکت در حال حاضر روی ساخت واکسن های مختلفی متمرکز است. از نکات برجسته در فعالیت های این شرکت آن است که این شرکت پیروز به فراوری واکسنی شده که می توان از آن برای مقابله با سندروم تنفسی کرونا ویروس خاورمیانه ای (Mers-Cov) استفاده کرد. همچنین کار های پیش بالینی مرتبط با سندرم حاد تنفسی کرونا ویروس نیز صورت گرفته است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 29984

به "2 شرکت خارجی برای توسعه و فراوری نانوواکسن ضدآنفولانزا همکاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 شرکت خارجی برای توسعه و فراوری نانوواکسن ضدآنفولانزا همکاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید