225 روستای استان همدان تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول نهاده شد

به گزارش مجله یک کامپیوتر، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مراسم اتصال 225 روستای استان همدان به اینترنت پرسرعت همراه اول برگزار گردید.

225 روستای استان همدان تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول نهاده شد

به گزارش انتخاب به نقل از شرکت ارتباطات سیار ایران، در مراسمی که صبح روز شنبه یکم خردادماه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدسعید شاهرخی استاندار، احد آزادیخواه و حسن لطفی نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران و همراه اول و مدیران محلی در استانداری همدان برگزار گردید، با اعلام خبر ارتقاء 154 سایت همراه اول به نسل سه و یا چهار که درمجموع 225 روستا را تحت پوشش خدمات اینترنت پرسرعت همراه اول قرار داده است، این سایت ها بطور رسمی مورد بهره برداری نهاده شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با تشکر ویژه از همراه اول که بار اصلی توسعه در این استان را به دوش کشید، اظهار کرد: علی رغم تمامی مشقت هایی که این روزها همراه اول در زمینه تأمین تجهیزات با آنها روبرو است، اما کوشش ویژه، همکاری و پشتیبانی مناسبی کردند تا ما به قولی که دادیم، بتوانیم عمل کنیم.

آذری جهرمی بعلاوه با تأکید بر اینکه کار اتصال همه روستاهای بالای 20 خانوار استان همدان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پس از دو ماه کار فشرده به سرانجام رسید، گفت: 264 روستا با اعتبار 167 میلیارد تومان به اینترنت متصل شدند.

در این مراسم به صورت ویدئوکنفرانس با روستاهای قراگل و سیمین ابرو ارتباط زنده برقرار و با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سایت های همراه اول در این دو روستا افتتاح شد.

بازه زمانی این پروژه همراه اول در استان همدان، 15 شهریور 1399 تا یکم خرداد 1400 عنوان شده است.

با انجام این پروژه، پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول در سطح روستاهای استان به مقدار 25 درصد افزایش یافت.

در حال حاضر 75 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان همدان تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول نهاده شده است.

بعلاوه افزایش پهنای باند 149 مرکز روستایی هر یک به مقدار یک گیگابیت برثانیه(1Gbps) به وسیله شرکت مخابرات ایران، سبب ایجاد تجربه بهتر برای مشترکان در دسترسی به اینترنت پرسرعت شده است.

در این مراسم علاوه بر 154 سایت همراه اول، 7 سایت ایرانسل و 3 سایت های وب نیز به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این طرح ها، اتصال روستاهای استان همدان به شبکه ملی ارتباطات 24 درصد افزایش یافت.

طبق آخرین آمار منتشر شده به وسیله وزارت ارتباطات، همراه اول حدود 45 هزار روستا در سراسر کشور را تحت پوشش خود قرار داده است که بیش از دو برابر روستاهای تحت پوشش اپراتورهای دیگر است.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 84336

به "225 روستای استان همدان تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "225 روستای استان همدان تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید