7 دانشگاه برتر چین برای دانشجویان بین المللی

به گزارش مجله کامپیوتر، اگر از آن دسته از دانشجویانی هستید که هوای ادامه تحصیل در کشور پهناوری چون چین را در سر دارید، ممکن است در انتخاب شهر یا دانشگاه مناسب خودتان کمی سردرگم شوید. با خبرنگاران همراه باشید تا بهترین دانشگاه های ابر شهری چون شانگهای، پایتخت کهن چین؛ پکن و بعضی دیگر از نقاط این کشور را به شما معرفی کنیم.

7 دانشگاه برتر چین برای دانشجویان بین المللی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

دانشگاه های شانگهای

شانگهای کانون پرجنب وجوش و جوش جوانان نسل جدید و امروزی چین است. بیشتر نخبگان اقتصاد، تجارت و کسب وکار چین امروز در بزرگ ترین شهر این کشور به تحصیل می پردازند. درحالی که پکن بیشتر سنت های قدیمی چین را حفظ می نماید، تحصیل در شانگهای می تواند شما را در شهری مدرن و یکی از بزرگ ترین جوامع دانشگاهی دنیا قرار دهد.

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای (Shanghai Jiao Tong University)

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی در آسیا و حتی در دنیا است. این دانشگاه که برای مدت بیش از 120 سال به تربیت نیروهای متخصص چینی و بین المللی پرداخته است امروزه یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه های چین شناخته می گردد. حدود ده درصد از جمعیت دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. این دانشگاه که بیش از یک قرن تحصیلات تکمیلی با استانداردهای بالا ارائه نموده است، برای تحصیل درزمینهٔ های علوم پایه و همچنین چینی ماندارین و تاریخ چین یکی از بهترین دانشگاه های دنیا است. ایده اولیه رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دنیا توسط جیائو تونگ شانگهای در سال 1998 پایه گذاری گشت. طرح این ایده در پاسخ به دغدغه رئیس جمهور وقت چین بود که تأکید داشت تعدادی از دانشگاه های چین بایستی در سطح بین المللی فعال باشند و در شمار دانشگاه های برتر دنیا محسوب شوند. نتایج رتبه بندی دانشگاه های دنیا توسط نظام رتبه بندی دانشگاه شانگهای که به رتبه بندی علمی دانشگاه های دنیا شهرت یافت، برای اولین بار در سال 2003، در سطح بین المللی منتشر گشت و از آن سال به بعد به طور سالانه به روز می گردد.

دانشگاه فودان (Fudan University)

یکی دیگر از دانشگاه های شانگهای که به طور سنتی در چین از اعتبار ویژه ای برخوردار است دانشگاه فودان است. این دانشگاه یکی از اولین دانشگاه های چین است که از سال 1950 تاکنون اقدام به جذب دانشجویان بین المللی می نماید. امروزه این دانشگاه از نظر تعداد دانشجویان بین المللی در چین رتبه دوم را به خود اختصاص داده و برنامه های ویژه و فشرده ای برای آموزش زبان چینی ماندارین به دانشجویان برگزار می نماید. دانشگاه فودان چند پردیس در حومه شهر نیز دارد، که تحصیل در آن ها امکان پیدا کردن محل اقامت ارزان در نزدیکی دانشگاه را به دانشجویان ارائه می دهد. این دانشگاه در رتبه بندی برترین دانشگاه های دنیا یکی از صد دانشگاه برتر دنیا و در زمره پنج دانشگاه برتر چین قرارگرفته است. اگر قصد ادامه تحصیل به زبان ماندارین را دارید، تحصیل در این دانشگاه یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست.

دانشگاه های پکن

پکن پایتخت تاریخی و غنی از فرهنگ مردم بزرگ ترین کشور دنیاست که امروزه به یکی از ابر شهرهای مالی قرن 21 ام تبدیل شده است. اگر به دنبال یادگیری زبان چینی ماندارین باشید، پکن بهترین برنامه ها را پیش رویتان قرار می دهد. از میان دانشگاه های متعدد موجود در پکن، چندین دانشگاه با کلاس دنیای، در زمره بهترین دانشگاه های دنیا قرارگرفته اند.

دانشگاه تسینگ هوا (Tsinghua University)

به جرئت می توان گفت دانشگاه ها تسینگ هوا بهترین دانشگاه سرتاسر چین است. این دانشگاه محل تحصیل چندی از برندگان جایزه نوبل و دو رییس جمهور آخر چین بوده است. تسینگهوا درزمینهٔ آموزش رشته MBA رتبه دوم دانشگاه های دنیا را به خود اختصاص داده است. نام تسینگ هوا در رزومه برای کسانی که به دنبال رزومه قوی درزمینهٔ های تجارت، بازرگانی و یا کسب وکار هستند معجزه می نماید. این دانشگاه با شعار خویشتن داری و تعهد اجتماعی ، خود را به عنوان یک موسسه دانشگاهی برتر در جامعه چین و دنیا معرفی کرد. پردیس این دانشگاه از زیباترین و بزرگ ترین پردیس های دانشگاهی پکن است. استخر شنا دانشگاه تسینگ هوا محل کارآموزی برای ورزشکاران غواصی در بازی های المپیک 2008 پکن بوده است.

دانشگاه پکن (Peking University)

دانشگاه پکن که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ملی چین است، بیش از دو هزار دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است. این دانشگاه با معتبرترین دانشگاه های دنیا از جمله دانشگاه کرنل، دانشگاه استنفورد و دانشگاه ییل همکاری های بسیار نزدیکی دارد، به طوری که به عنوان مثال برای تدریس بعضی از کلاس های این دانشگاه از اعضای هیئت علمی دانشگاه استنفورد دعوت به عمل می آید. دانشگاه پکن یکی از مترقی ترین دانشگاه های چین است که این فرصت به دانشجویان رشته هایی چون جامعه شناسی فرصت می دهد، تا جامعه مدرن چین را با دیدی باز و از نقطه نظر بهتری به دقت آنالیز نمایند. این دانشگاه که اکنون در 5 بخش علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم پایه، مهندسی و علوم پزشکی فعال است، دارای 42 دانشکده، 218 مرکز پژوهشی و 18 بیمارستان است که در آن ها تدریس نیز صورت می گیرد.

سایر دانشگاه های چین

دانشگاه نرمال گوانگشی (گویلین) ((Guangxi Normal University (Guilin)

دانشگاه نرمال گوانگشی یکی از بهترین دانشگاه های چین است که در شهر گویلین واقع شده است. این شهر در حاشیه رودخانه زیبای لی قرارگرفته است. اگر به ادامه تحصیل در چین و به یادگیری زبان ماندارین فکر می کنید و می خواهید خارج از هیاهوی کلان شهرهای پرجمعیت و پرجنب وجوش و جوش چین، با آرامش جهت تحصیلات خود را دنبال کنید دانشگاه نرمال گوانگشی در شهر نه چندان بزرگ گویلین یکی از بهترین گزینه ها برای شما خواهد بود.

دانشگاه سیچوان (چنگدو) ((Sichuan University (Chengdu)

دانشگاه سیچوان در شهر چنگدو، مرکز استان سیچوان چین قرارگرفته است. دانشگاه سیچوان در شهری واقع شده که با ردیابی ریشه های آن به 141 سال پیش از میلاد مسیح می رسیم، بنابراین اگر می خواهید علاوه بر تحصیل کمی در فرهنگ و تاریخ گذشته چینی ها عمیق تر شوید این دانشگاه یکی از بهترین پیشنهاد خواهد بود. دانشگاه سیچوان که در اعماق منطقه جنگلی و داخلی چین واقع شده است با چندی از بهترین دانشگاه های شهرهای بزرگ تر چین همکاری های نزدیکی برای جذب دانشجویان بین المللی دارد.

دانشگاه هنگ کنگ (University of Hong Kong)

هیچ فهرستی از برترین دانشگاه های چین بدون نام بردن دانشگاهی از هنگ کنگ تکمیل نخواهد شد و دانشگاه هنگ کنگ معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه این ابر شهر است. حدود یک چهارم از جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. هنگ کنگ را می توان پرهیاهوترین و مدرن ترین شهر آسیای جنوب شرقی نامید و دانشگاه هنگ کنگ که در زمان کنترل انگلیسی ها بر این شهر تأسیس گشت دانشگاهی معتبر است، که پیشنهاد تجربه تحصیل در دانشگاهی با فرهنگ غربی در کشوری تماما شرقی چون چین را به شما ارائه می دهد. اگر تصمیم به ادامه تحصیل در چین گرفته اید، می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که بهترین دانشگاه های چین چه در ابر شهری چون شانگهای و چه در شهر زیبای کوچک تری چون گویلین، شما را با اندوخته های بسیار ارزشمندی فارغ التحصیل خواهند کرد. منبع: gooverseasمنبع: کجارو
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13977

به "7 دانشگاه برتر چین برای دانشجویان بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 دانشگاه برتر چین برای دانشجویان بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید