9 خدمت توانمندسازی جدید به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، تهیه برنامه بازاریابی، بازاریابی دیجیتال، عارضه یابی بازاریابی و فروش، خرید نرم افزارهای اداری، مالی و حسابداری، ایجاد وب سایت، طراحی و چاپ اقلام تبلیغاتی، طراحی نشان تجاری، تهیه تیزر تبلیغاتی، تهیه پرونده جامع فنی دارویی محصولات شرکت های دانش بنیان خدماتی هستند که به تازگی به بسته توانمندسازی شرکت های دانش بنیان اضافه شده است.

9 خدمت توانمندسازی جدید به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود

سید محمد صاحبکار خراسانی رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان به معرفی جدیدترین خدمات توانمندسازی این مرکز پرداخت و گفت: در سال جاری با هدف توسعه بازار شرکت های دانش بنیان، 9 خدمت جدید به خدمات توانمندسازی شرکت های دانش بنیان اضافه شده است.

صاحبکارخراسانی با اشاره به خدمات جدید توانمندسازی مرکز دانش بنیان ادامه داد: با توجه به استقبال شرکت ها از خدمات توانمندسازی، خدمات متنوع دیگری برای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان در سال 1399 در نظر گرفته شد؛ تهیه برنامه بازاریابی شرکت های دانش بنیان، بازاریابی دیجیتال شرکت های دانش بنیان، عارضه یابی بازاریابی و فروش شرکت های دانش بنیان، خرید نرم افزارهای اداری، مالی و حسابداری، ایجاد وب سایت، طراحی و چاپ اقلام تبلیغاتی، طراحی نشان تجاری، تهیه تیزر تبلیغاتی، تهیه پرونده جامع فنی دارویی محصولات شرکت های دانش بنیان خدماتی هستند که به تازگی به بسته توانمندسازی شرکت های دانش بنیان اضافه شده است.

عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری در مورد میزان استفاده شرکت های دانش بنیان از این خدمات در سال 1398 اظهار داشت: در سال گذشته نزدیک به 350 خدمت توانمندسازی به شرکت های دانش بنیان ارائه شد که مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان بیش از 50 درصد هزینه های این خدمات را به شرکت ها پرداخت کرده است. از میان خدمات ارائه شده در سال 98، خدمات مالی و حسابداری بیشترین میزان استفاده را داشته و پس از آن تدوین و ویرایش قراردادهای داخلی، گزارش نیازسنجی تأییدیه های مورد نیاز شرکت و ارزش گذاری دانش فنی و قیمت گذاری سهام در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در ادامه به توضیح خدمات و سرفصل های مشاوره ای مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان پرداخت و گفت: مشاوره های حقوقی، مشاوره بازاریابی و فروش، مشاوره در زمینه گمرک و واردات، مشاوره های بیمه تأمین اجتماعی و مالیات از جمله مشاوره های پرطرفدار اراده شده در این مرکز در سال 98 بودند.

وی همچنین اضافه کرد: بیش از 1300 جلسه مشاوره رایگان برای شرکت های دانش بنیان و نزدیک به 200 جلسه مشاوره نیز برای شرکت های خلاق برگزار گشت که هم به لحاظ تعداد و هم میزان حمایت نسبت به سال 97 رشد قابل توجهی داشته است.

رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان با اشاره به راه اندازی مراکز توانمندسازی استانی گفت: سال گذشته با همکاری پارک های علم و فناوری در پنج استان اصفهان، فارس، قزوین، یزد و کرمانشاه مراکز توانمندسازی راه اندازی شد که این مراکز استانی 890 جلسه مشاوره و 30 نشست پرسش و پاسخ تخصصی برگزار کردند و تعداد زیادی از افراد فعال در شرکت های دانش بنیان در استان ها توانستند از این جلسات بهره گیرند. در خردادماه سال 99 نیز مرکز توانمندسازی در استان های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، البرز، بوشهر و زنجان راه اندازی شد.

صاحبکار خراسانی در ادامه به نحوه درخواست شرکت های دانش بنیان برای استفاده از خدمات توانمندسازی اشاره کرد و گفت: شرکت های دانش بنیان و فناور می توانند برای دریافت خدمات توانمندسازی مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان به سایت مرکز مراجعه کنند.

رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در نهایت ابراز امیدواری کرد مراکز توانمندسازی و شبکه مشاوران بومی در کل کشور گسترش یابد تا تمامی شرکت های دانش بنیان و فناور در سطح ایران از این خدمات بهره مند شوند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 36947

به "9 خدمت توانمندسازی جدید به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 خدمت توانمندسازی جدید به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید