ادبیات تطبیقی بچه ها ویژه اولیا و مربیان منتشر شد

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - ادبیات تطبیقی بچه ها کتابی پژوهشی ویژه اولیای تربیتی، مربیان و پژوهش گران است که به ما می گوید چگونه ادبیات کودک از مرزهای زبانی و فرهنگی فراتر رفته است.

ادبیات تطبیقی بچه ها ویژه اولیا و مربیان منتشر شد

به گزارش روابط عمومی کانون پرورشی، ایمر اَسالیون، استاد دانشگاه و پژوهش گر آلمانی این کتاب را نوشته است، او به این موضوع اشاره نموده که مطالعات ادبیات کودک، بیشتر وقت ها مبتنی بر این ایده است و آنچه برای بچه ها نوشته می گردد، ماهیتی فراملی و جهانی دارد و باید به صورت یک مجموعه در نظر گرفته گردد.

نویسنده همچنین متوجه این نکته بوده که از وقتی کتاب ها و مجله ها، به ویژه آن ها که برای مخاطب کودک و نوجوان اند در اروپای قرن 18 با شمارگان بالا فراوری شدند ادبیات کودک از مرزهای زبانی و فرهنگی فراتر رفت. از آنجا که بخش بزرگی از این فراوریات، اثرهای ترجمه شده بود، همین امر عرصه مناسبی برای پژوهش های تطبیقی فراهم آورد.

کتاب پژوهشی ادبیات تطبیقی بچه ها را که به تازگی از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان منتشر شده است، مریم جلالی و محبوبه فرهنگی ترجمه نموده اند.

این کتاب شش فصل را دربر می گیرد. فصل اول تا سوم، تلاشی برای توصیف و طبقه بندی ادبیات تطبیقی کودک از نظر تاریخی و قلمروهای عملکرد آن است. فصل چهارم تا ششم، پژوهشی دقیق و ژرف از ترجمه و دریافت ادبیات کودک در اختیار می گذارد که جزو بحث های اصلی در مطالعات تطبیقی است.

ادبیات تطبیقی بچه ها با شمارگان 1هزار نسخه و قیمت 55هزار تومان در فروشگاه های کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان و فروشگاه اینترنتی محصولات کانون به نشانی shop.kpf.ir در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

یادآوری می گردد از مجموعه کتاب های پژوهشی کانون سه عنوان دیگر با نام های درآمدی بر روینمودهای زیبایی شناختی به ادبیات کودک، قرون کودکی، تاریخ اجتماعی، زندگی خانوادگی و فلسفه کودکی منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 46027

به "ادبیات تطبیقی بچه ها ویژه اولیا و مربیان منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادبیات تطبیقی بچه ها ویژه اولیا و مربیان منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید