ادبیات

اعلام نامزدهای مهم ترین جایزه نویسندگان نوقلم در دنیا

جایزه 30 هزار پوندی دیلن توماس که از یکی از گران ترین جوایز کتاب جهان محسوب می گردد، فهرست 11 تویسنده جوان را به عنوان نامزدهای سال 2019 معرفی کرد.

18 شهریور 1400

بزرگداشت نجف دریابندری برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، این مراسم با عنوان آن چه درباره نجف دریابندری نمی دانیم با حضور چهره های ادبی و هنری و با سخنرانی مژده دقیقی، رضا رضایی، شمیم مستقیمی و ماکان زهرایی، چهارشنبه اول اسفند ساعت 18 در شهرکتاب مرکزی برگزار می گردد.

18 شهریور 1400

کتاب آثار داستان نویسان جوان مشهدی رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران، برنامه رونمایی از کتاب به صرف عصرانه شامل 22 داستان از داستان نویسان جوان مشهدی در قالب شصتمین نشست عصرانه داستان نویسان رضوی در سه شنبه های به نشر ذیل عنوان ثابت سلسله نشست های تبلیغی-ترویجی در پناه کلمات برگزار گردید. این نشست ها...

18 شهریور 1400

مراسمی به یاد حسین جلال پور

مراسمی به یاد حسین جلال پور، شاعر و مصحح فقید برگزار می گردد.

18 شهریور 1400

جشنواره تابستانی در بولاغلار نیر برگزار می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر از برگزاری جشنواره تابستانی در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر اطلاع داد.

18 شهریور 1400

راوی رنج های پنهان زنان

محمد توفیق مشیرپناهی - سنندج- خبرنگار: شعر شاعران کردستان، نسل ها و دوره های مختلف، تجربه ها و نحله های گوناگونی را دیده است.

18 شهریور 1400

نامزد های نهایی جایزه ادبی بوکر 2019

خبرنگاران: خانم آتوود با رمان وصیت ها که دنباله ای بر رمان معروف این نویسنده، سرگذشت ندیمه است جزو نامزد های نهایی بوکر قرار گرفته و سلمان رشدی با کتاب کیشوت. برناردین اواریستو، چیگوزی اوبیوما، الیک شافاک و لوسی المن، نویسنده آمریکایی، دیگر نامزد های...

18 شهریور 1400

پویش بشردوستانه رئیس جمعیت هلال احمر برای دانش آموزان سراسر کشور

زنگ صلح و دوستی به مناسبت اول مهرماه و با حضور رئیس جمعیت هلال احمر در مدرسه دخترانه عصمت تهران، به صدا درآمد.

18 شهریور 1400

دانشگاه تبریز رتبه سوم دانشگاه های جامع کشور را کسب کرد

دبیر کمیته علم سنجی دانشگاه تبریز گفت: این دانشگاه بر اساس شاخص های نظام رتبه بندی جهانی 2020 تایمز همچنان در جمع برترین دانشگاه های دنیاست.

18 شهریور 1400

جاهای تاریک و نوجوانی که خانواده اش را تکه تکه کرد

بچه مدرسه ای های امریکایی حوالی سال 1985 در بازی های دسته جمعیشان می خواندند: خانواده دِی شاید سالیان دراز زندگی می کردند، اما مغز بن دِی یک دفعه اتصالی کرد، پسر، قدرت سیاه شیطان را احضار کرد و خانواده اش را ظرف یک ساعتِ پر از کثافت کشت...

18 شهریور 1400

اظهارات دولت آبادی در 17 دقیقه حرف حساب، فرصت ندارم فکر کنم دیگران درباره آثارم چه فکر می نمایند

به گزارش خبرنگاران، یکی از نشست های 17 دقیقه حرف حساب با عنوان باشگاه پرفروش ها شامل تجربه های شاعران و داستان نویسان پرمخاطب کشور، یکشنبه شب 25 آبان با حضور جمعی از نویسندگان و شاعران پرمخاطب کشور و همچنین سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد...

18 شهریور 1400

سالانه به ازای هر سمنانی یک کتاب خوانده می شود

خبرنگاران/سمنان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان معتقد است در حال حاضر به ازای هر سمنانی در سال یک کتاب در این استان خوانده می شود.

18 شهریور 1400

جدول زمانی برنامه آموزش مکمل یک شنبه سوم فروردین

جدول زمانی پخش برنامه های درسی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در روز یک شنبه سوم فروردین ماه به وسیله شبکه آموزش و شبکه 4 اعلام شد.

18 شهریور 1400

کنگره بین المللی ادبیات بچه ها و نوجوانان به تعویق افتاد

برگزاری سی و هفتمین کنگره بین المللی ادبیات بچه ها و نوجوانان دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان(IBBY)، به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

18 شهریور 1400

پیشنهادی به دولت؛ حذف دستگاه های غیرکلیدی

امروز بسیاری از دستگاه ها و سازمان ها دیگر وجودشان موضوعیت ندارد؛ اما به دلیل منافعی که برای عده ای ایجاد می نماید، چه به لحاظ اشتغال در آن دستگاه و چه به لحاظ وابستگی سیاسی، همچنان این موجودیت حفظ شده است و در مقابل تغییرات ساختاری آن مقاومت می نمایند....

18 شهریور 1400

مخالفت با برخورد حذفی با رمان های عامه پسند

طیبه گوهری می گوید: برخورد حذفی و تحقیرآمیز با رمان های عامه پسند پسندیده نیست.

18 شهریور 1400

اس ام اس رسمی تبریک یلدا (10 پیامک جدید و زیبا)

یلدا درودی بی انتها بر سرمای سرشار از نعمت زمستان است. یلدا نزدیک است و بسیاری از افراد به دنبال جملات و بهترین اشعار یلدایی برای تبریک این شب فرخنده به یکدیگر هستند تا به این روش عشق و علاقه و محبت خود را به آن ها نشان دهند. از این رو در این مطلب تعدادی...

18 شهریور 1400

فیروزی: توهین به مسئولان اجرایی ناپسند و غیراخلاقی است

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: انتقاد باید سازنده باشد و هر حرفی باید با مستندات مطرح گردد. توهین به افراد هم از نظر شرعی و هم از نظر اخلاقی غیر قابل قبول است.

18 شهریور 1400

جادوی نویسندگی ؛ زندگی نامه و معرفی آثار خورخه لوئیس بورخس

بورخس از ابتدای زندگی به یک حقیقت تلخ آگاهی داشت. این که او هم مثل همه افراد خانواده اش نابینا خواهد شد ...

18 شهریور 1400

شش عنوان کتابِ کانون به خط بریل منتشر شد

خبرگزاری خبرنگاران- شش عنوان کتاب پرمخاطبِ کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان هم زمان با هفته کتاب و کتاب خوانی به خط بریل منتشر شد.

18 شهریور 1400
تعداد: (344)