اساس تغییرات در شهرها باید بر مبنای مردم باشد

به گزارش مجله کامپیوتر، وزیر ارتباطات گفت: شهر چیزی جز مردم نیست و باید بپذیریم که اساس تغییرات باید بر مبنای مردم باشد.

اساس تغییرات در شهرها باید بر مبنای مردم باشد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات صبح امروز در نشست علمی تخصصی شهرهای هوشمند که در حاشیه مراسم جایزه خشت طلایی تهران و در برج میلاد برگزار گردید، گفت: دو روز پیش در همایش شهر هوشمند در دبی گفتم که شهر چیزی جز مردم نیست و باید بپذیریم که اساس تغییرات باید بر مبنای مردم باشد.

وی ادامه داد: مردم در شهرها به شهرداری و دولت مالیات می دهند برای اینکه بهتر زندگی نمایند و این هدف باید بهبود زندگی شهری مردم باشد.

جهرمی گفت: مسائل با توجه به اینکه شهرنشینی دارد افزایش پیدا می نمایند و به احتمال زیاد تا سال 2025 شهرنشین ها 85 درصد مردم کل ایران خواهند بود.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: مردم شهرنشین به طور کلی با مسائل محیط زیستی دست و پنجه نرم می نمایند و اتفاقا عجیب است که همه فکر مینمایند هوشمندسازی می تواند همه مسائل را حل نماید و جالب است که اتفاقا با هوشمندسازی هم مسائل بر طرف می گردد.

وی اعلام نمود: امروز بدون هوشمندسازی نمی شوند شهرهایی مثل تهران تبریز و شیراز و مشهد را اداره کرد و اگر کلان داده های موجود ترافیکی امروز مورد استفاده قرار نگیرد و برای آن به درستی برنامه ریزی نگردد ترافیک تهران قفل خواهد شد.

جهرمی ادامه داد: ابزارهای لازم برای هوشمند سازی وجود دارد و به راحتی می توان اطلاعات را دسته بندی کرد و این داده ها تحلیل گردد و همه شهرها به داده 4G دسترسی دارند اما خروجی اینها هنوز به نفع بهبود زندگی مردم نبوده است.

وزیر ارتباطات گفت: اگر پروژه ای اجرا کردیم که در زندگی مردم هیچ تغییر مثبتی اجرا نکرد یعنی مالیات مردم هدر رفته است و این یعنی اینکه سرمایه شهر از دست رفته است.

وی اضافه کرد: باید هوشمندسازی منجر به بهبود بستر کار شرکتهای فعال در حوزه فناوری باشد و اگر اینگونه نبود یعنی ما نتوانسته این به درستی هوشمندسازی را پیاده کنیم.

جهرمی توضیح داد: نباید با ایجاد ساختارهای هوشمندسازی برای بعضی افراد دیگر انحصار ایجاد کرد و فلان شرکت به خاطر نزدیکی با فلان اپراتور دستش برای استفاده از یک سری دیتا باز باشد.

وزیر ارتباطات گفت: ما باید مسابقه در خلاقیت برای بهبود اوضاع مردم ایجاد کنیم وگرنه مسیری که رفته ایم حتما اشتباه بوده است.

وی اعلام نمود: امروز داریم میبینیم که در حوزه ارزش اضافه کرده چه اتفاقی می افتد و در این بازار 2600 میلیاردی بعضی هنوز ناشناخته اند و در سکوت سود می برند.

جهرمی ادامه داد: همه نکته کلیدی صحبت من این است که باید به نقش هوشمندسازی در خدمات رسانی به مردم توجه گردد زیرا به این ترتیب همه فرآیندهای هوشمندسازی شفاف سازی می گردد.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: هوشمندسازی نباید یک فرایند برای کارتل های مالی و سود بردن یک عده محدود باشد بلکه باید سمت هوشمندسازی به سمت سود بردن مردم باشد.

وی گفت: هر کلانشهر باید براساس نیازهای خود و موضوعات محلی خود هوشمندسازی را دنبال کند و به سمت آن حرکت کند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 16939

به "اساس تغییرات در شهرها باید بر مبنای مردم باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساس تغییرات در شهرها باید بر مبنای مردم باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید