اصفهان، علیرضا مرزبان: از یک امتیاز بازی با ذوب آهن هم خوشحال می شویم، اگر با نفت دوازدهم یا سیزدهم شوم در کتاب ها می نویسند!

به گزارش مجله کامپیوتر، علیرضا مرزبان، سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان تأکید کرد که تیمش با تک امتیاز دیدار مقابل ذوب آهن نیز خوشحال خواهد شد.

اصفهان، علیرضا مرزبان: از یک امتیاز بازی با ذوب آهن هم خوشحال می شویم، اگر با نفت دوازدهم یا سیزدهم شوم در کتاب ها می نویسند!

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، علیرضا مرزبان در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان مقابل ذوب آهن گفت: با تیمی بازی داریم که یکی از قدرتمندترین تیم های ایران و آسیاست و از برخی بحران ها رنج می برد. احساس می کنم مدیریت تیم و در رأس آن سعید آذری، منصوریان و سایر بازیکنان می توانند راه را نشان دهند. بزرگ ترین تیم های جهان هم با بحران ها روبه رو و از آن رد می شوند. این مسئله احتیاج به مدیریت تیم و باشگاه و نیز همدلی ارکان باشگاه دارد. ما قطعاً بازی خیلی سختی داریم، چون ذوب آهن برای احیا و بهبود شرایط خود وارد زمین می گردد و اگر با یک امتیاز برگردیم هم فوق العاده خوشحال خواهیم شد.

وی درباره پیاده روی بعد از قهرمانی سپاهان هم یادآور شد: زمانی که اعلام کردند راهپیمایی داریم، گفتم بلافاصله پس از قهرمانی می آیم. این اتفاق ناشی از احساسی بود به خاطر طرفداران سپاهان که در تصادف کشته شده بودند و در اعتراض به نبود استادیوم خوب در شهر اصفهان. ابتدا هزار نفر بودیم و سپس به 500، 100 و هشت نفر کاهش یافتیم. خاطرات خیلی خوبی از آن دوران دارم. امیدوارم فوتبال ایران به گونه ای باشد که کسی آسیب نبیند و شاهد حضور خانواده ها در استادیوم باشیم و والدین بچه هایی که در کودکستان هستند را هم به استادیوم بیاورند.

سرمربی نفت مسجدسلیمان در مورد غایبان این تیم برای دیدار مقابل ذوب آهن گفت: محروم و مصدومی نداریم و همه بازیکنان مان را در اختیار خواهیم داشت. امیدوارم بازی خیلی خوب و باکیفیتی را از دو تیم ببینیم. نفت هفته هاست بازی خوب، کلاسیک و مدرنی ارائه می نماید و امیدوارم با این شیوه به نتایج دلخواه خود برسیم.

مرزبان در مورد مسائل تیم نفت از ابتدای حضور این مربی توضیح داد: ما ابتدا روی بُعد روانی کار کردیم. تیم ما کارش را با فکری شروع کرد، چند بازیکن به خدمت گرفت و در نهایت فکری از تیم جدا شد. ویسی هم چند بازیکن جذب و سپس نفت را ترک کرد. بعد از این دو مربی، من آمدم. یعنی ترکیبی از سه تفکر متفاوت فوتبال با بازیکنان متفاوت. با توجه به بحران درون تیمی و مدیریتی نفت مسجدسلیمان، بازیکنان خوب تمرین نمی کردند و دچار بحران روحی بودند. ابتدا آنالیز کردیم تیم را چگونه با هم متحد کنیم.

وی در ادامه صحبت های خود درباره مسائل نفت از زمان حضورش در این تیم اعلام کرد: بخشی از تیم را فکری و بخش دیگر را ویسی به نفت آورده بود. حالا ما به این تیم آمدیم. نفت از سه تفکر مختلف تشکیل شده بود و ما باید این مشکل را حل می کردیم. اولین مسئله این بود که چگونه تیم را متحد کنیم. متحد کردن نیروی درون تیمی پیرامون مسئله ای خاص و رفتن به سمت این هدف، مهمترین مسئله است. شرایط بدنی بازیکنان تیم ما افتضاح بود و قدرت مبارزه نداشتیم. ما نمی توانستیم بیش از 40 دقیقه بازی کنیم و به همین خاطر، در طول هفته 10 تا 11 جلسه تمرینی داشتیم تا بازیکنان را به کیفیت اصلی بازگردانیم.

سرمربی نفت مسجدسلیمان با بیان اینکه بازیکنان تیمش ابتدا باید با تفکرات او آشنا می شدند تا مرزبان از آنها شناخت کسب کند، گفت: بعد از آن باید ببینیم می توانیم به بازیکنان فلسفه بازی بدهیم. آنالیز اینکه بازیکنان می توانند چه نمایند و اینکه در چه نقاطی قدرت داریم تا در آن نقاط سرمایه گذاری کنیم. مقابل سپاهان و استقلال بازی مدرنی ارائه کردیم و باید ماشین سازی را شکست می دادیم. مقابل این تیم در ثانیه های پایانی گل خوردیم و برد را از دست دادیم. مقابل پدیده نیز شانس های بهتری داشتیم. در این شرایط هدف روشن است و می بینید که دارید به هدف نزدیک می شوید. در این زمان شما شانس های گل زیادی ایجاد و کمتر احساس خطر می کنید. ما در برخی دیدارها یک کرنر هم به حریف ندادیم و می دانستیم این راه نتیجه می دهد.

شما به عنوان سرمربی تیم صحبت می کنید، می توانید بفهمید بازیکنان به شما و فلسفه تان اعتماد می نمایند یا خیر؟، مرزبان با بیان این جمله گفت: وقتی سرمربی در جلسه اول وارد تمرین می گردد، تشخیص می دهد در دل بازیکنان نشسته است یا خیر. در ادامه این کار، متحد کردن تیم صورت می گیرد. مهمترین فاکتور در فوتبال بین المللی یک چیز است. اینکه اگر رختکن یک تیم متحد باشند، مسائل خارجی حل می گردد و مسئله ای وارد تیم نخواهد شد.

وی با تمجید دوباره از شاگردان علیرضا منصوریان توضیح داد: من بازی ذوب آهن مقابل پرسپولیس و فولاد را دیدم. ذوب بازیکنان بزرگ و فوق العاده باکیفیتی دارد و همه از این بازیکنان انتظار دارند. شاید آنها بازی مورد نظر را ارائه ننمایند، اما یک جا این انفجار رخ می دهد! هر کسی از شخصیت فوتبالی و انسانی خود دفاع می نماید و این خطرناک است. ذوب آهن کیفیت فوتبالی خیلی خوبی دارد، تیمی که قاسم حدادی فر کاپیتانش است و در کنارش مدیریت و کادر فنی خوبی دارد، باید بتوانند تیم را سازماندهی نمایند.

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در پاسخ به این پرسش که آیا می تواند نفت را در لیگ برتر نگه دارد یا خیر، اعلام کرد: اعتقاد دارم می توانم با تیمم چهاردهم جدول شوم. اگر دوازدهم یا سیزدهم جدول شویم، می توانند آن را در کتب درسی یا رمان ها بنویسند! برای اینکه در لیگ برتر بمانیم، دو تیم باید در لیگ برتر پشت ما باشند. با کیفیتی که از خود نشان می دهیم، نتایجی که کسب می کنیم و احساسی که پشت تیم وجود دارد، اعتقاد دارم نفت می تواند چهاردهم جدول گردد و در لیگ برتر بماند.

مرزبان درمورد درگیری های لفظی میان مربیان و استفاده از اصطلاحات بد که بیشتر توسط مربیان خارجی اتفاق می افتد، گفت: می توانم بگویم از هر دو طرف ضربه می خوریم. عدم احترام متقابل باعث می گردد دو مربی به هم توهین نمایند و این اتفاق توسط سرمربی و مربیان تیم ملی تا سایر مربیان رخ می دهد. ما باید اخلاق، یعنی ارتباط درونی نسبت به هم را یاد بگیریم که این کار را نمی کنیم. کنار زمین پرخاش می کنیم، از داور می خواهیم به بازیکنان حریف کارت زرد یا قرمز نشان دهد و کوشش می کنیم کنار زمین تشنج به وجود بیاوریم.

وی با بیان اینکه برخی مربیان می خواهند شکست تیم خود را پای موارد دیگری بنویسند و نمی گویند تیم حریف بهتر بود، گفت: در زندگی عادی هم عوامل دیگری را در شکست ها مهم تر می دانیم و این در فوتبال رخنه نموده است. هر زمانی که شکست می خوریم، از داوری، اشتباهات فردی، وقت کشی و بازی بد حریف گلایه می کنیم. در حالی که برخی مواقع باید بگوییم حریف بهتر بوده است.

سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان با بیان اینکه عدم احترام متقابل در مربیان خارجی و داخلی وجود دارد، توضیح داد: لیست تیم ملی ایران به تازگی منتشر شده و بازیکنان برتر ایران در این لیست حضور دارند. اگر کسی به این لیست اعتراضی دارد، پرخاش می نماید یا موضوع را با ارتباط مستقیم حل می نماید؟ ما به دنبال راه چاره دوم نمی رویم و کوشش می کنیم در رسانه ها صحبت کنیم.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 3061

به "اصفهان، علیرضا مرزبان: از یک امتیاز بازی با ذوب آهن هم خوشحال می شویم، اگر با نفت دوازدهم یا سیزدهم شوم در کتاب ها می نویسند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان، علیرضا مرزبان: از یک امتیاز بازی با ذوب آهن هم خوشحال می شویم، اگر با نفت دوازدهم یا سیزدهم شوم در کتاب ها می نویسند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید