انتقاد شدیداللحن نماینده وزیر جهاد کشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی از عدم تخصیص واکسن کووید-19 برای دامپزشکان

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرگزاری خبرنگاران-دکتر امیرحسین بهداد نماینده وزیر جهاد کشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی در جلسه شورای مرکزی این سازمان، نسبت به عدم اولویت دهی به همکاران دامپزشکی در مورد واکسیناسیون بر علیه بیماری کووید-19 به شدت انتقاد کرد.

انتقاد شدیداللحن نماینده وزیر جهاد کشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی از عدم تخصیص واکسن کووید-19 برای دامپزشکان

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، دکتر امیرحسین بهداد طی سخنانی با اشاره به اهمیت صندلی دامپزشکی در بهداشت و سلامت به عنوان خط شکنان خط مقدم مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و دام و یکی از مهمترین ستون های تأمین کننده بهداشت و سلامت جامعه، از عدم توجه کننده محترم وزارت بهداشت و درمان و عدم تخصیص واکسن کووید-19 جهت واکسیناسیون دامپزشکان به شدت انتقاد کرد و اضافه نمود: جایی که دامپزشکان مهم ترین نقش را جهت جلوگیری و پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام را ایفا می کنند، متأسفانه مسئولین وزارت بهداشت و درمان هنوز به اهمیت دامپزشکی واقف نبوده و آن را درک ننموده اند.

کننده وزیر جهاد کشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی گفت: وزارت بهداشت می بایست تکلیف خود را در بهداشت و سلامت مرتبط با حوزه دامپزشکی معین کند. مواقعی که یک بیماری مشترک بین انسان و دام شیوع پیدا می نماید (مثل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان)، مسئولین وزارت بهداشت خط و نشان می کشند و از اهمیت و مخاطرات بیماری صحبت می کنند، ولی در این چنین مواقع اصلاً دامپزشکی به کلی فراموش شده و مورد غفلت قرار می دهند.

وی گفت: من به عنوان کننده وزیر جهاد کشاورزی به دلیل این بی مهری وزارت بهداشت، از سوی عزیزانی که عمر خود را صرف بهداشت و سلامت جامعه نموده و هم اکنون در معرض بالاترین ریسک بیماری کرونا قرار گرفته اند، تحت فشارم و اعتراض خود را اعلام می کنم؛ چیزی که بیشتر آزار می دهد، دیده نشدن و غفلتی است که از سوی وزارت بهداشت مشهود است.

دکتر بهداد اضافه نمود: اگر دامپزشکی به نقش خود به خوبی عمل نکند، ممکن است در جامعه کروناهای متعددی ایجاد گردد و این همکاران دامپزشک هستند که سینه سپر نموده و جامعه را از انواع تهدیدات بهداشتی حفظ نموده اند.

وی از کننده وزیر بهداشت در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی خواست تا در اسرع وقت با تحلیل منطقی، مسئولین ذیربط وزارت بهداشت را نسبت به اولویت قرار دادن واکسیناسیون دامپزشکان بر علیه بیماری کووید-19 مجاب کنند.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 58463

به "انتقاد شدیداللحن نماینده وزیر جهاد کشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی از عدم تخصیص واکسن کووید-19 برای دامپزشکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدیداللحن نماینده وزیر جهاد کشاورزی در شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی از عدم تخصیص واکسن کووید-19 برای دامپزشکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید