بایدن و مکرون درباره توافق اتمی و دیگر معاهدات بین المللی مصاحبه کردند

به گزارش مجله یک کامپیوتر، ایرنا نوشت: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه خواستار همکاری مشترک با دولت جدید بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده پیرامون منافع و اولویت های مشترک از جمله در زمینه تغییرات آب و هوایی، بهداشت جهانی، امنیت بین المللی و اقدامات موثر چندجانبه گرایی شد.

بایدن و مکرون درباره توافق اتمی و دیگر معاهدات بین المللی مصاحبه کردند

رئیس جمهوری فرانسه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: من با جو بایدن تماس گرفتم تا پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را تبریک بگویم؛ ما برای ارتقا اولویت های مشترک از جمله تغییرات آب و هوایی، بهداشت جهانی، امنیت بین المللی و اقدامات موثر چندجانبه گرایی، کارهای زیادی داریم تا با یکدیگر انجام دهیم.

تیم انتقال بایدن- هریس سه شنبه شب تماس هایی با رهبران آلمان، فرانسه، انگلیس و ایرلند برقرار کرد و از آنان بابت حمایت از پیروزی در انتخابات 2020 قدردانی کرد.

بایدن در تماس با مکرون از ارسال پیام تبریک پاریس به وی تشکر و در مورد تقویت روابط میان فرانسه و آمریکا اظهار امیدواری کرد.

وی در ادامه به تقویت روابط فرا آتلانتیکی از طریق ناتو و اتحادیه اروپا تاکید کرد.

رییس جمهوری منتخب آمریکا همچنین درمورد طیف وسیعی از منافع مشترک میان دو کشور از جمله مبارزه با بیماری کووید 19 و امنیت بهداشت جهانی به گفت و گو پرداخت.

بایدن همچنین در گفت و گو با مکرون آمادگی خود را برای همکاری در زمینه چالش های جهانی از جمله امنیت و توسعه در آفریقا، درگیری ها در اوکراین و سوریه و برنامه هسته ای ایران ابراز کرد.

پس از اعلام پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز به سرعت به جمع مقامات کشورهایی پیوست که پیروزی بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

وی در صفحه توییتر خود نوشت: آمریکایی ها رئیس جمهوری خود را انتخاب کرده اند. تبریک به جو بایدن و کامالا هریس.

مکرون در بخش دیگری از توییت خود اضافه نمود: ما برای غلبه بر چالش های امروز باید کارهای زیادی انجام دهیم. بیایید با هم همکاری کنیم.

با پیروزی جو بایدن در انتخابات 2020 آمریکا، اروپا از بهبود مناسبات با واشنگتن، احیای روابط فراآتلانتیک و بازگشت به چندجانبه گرایی در جامعه جهانی ابراز امیدواری کرد؛ هرچند اروپا بر این باور است که چرخش صد و هشتاد درجه ای در این روابط صورت نخواهد گرفت و خط مشی های اصلی سیاست خارجی آمریکا باقی خواهد ماند.

جو بایدن شنبه شب با کسب 290 رای الکترال در برابر تنها 214 رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

بایدن شنبه شب در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

310 310

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 44661

به "بایدن و مکرون درباره توافق اتمی و دیگر معاهدات بین المللی مصاحبه کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن و مکرون درباره توافق اتمی و دیگر معاهدات بین المللی مصاحبه کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید