تقویت ریه ها فقط در عرض 10 دقیقه!

به گزارش مجله کامپیوتر، وارونه/ ویروس کرونا ابتدا وارد گلو و سپس مجاری هوایی و ریه ها می شود.در این دوره تقویت ریه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.ما در این مطلب قصد داریم 4 تمرین ساده تنفسی برای تقویت ریه ها در عرض 10 دقیقه را برای شما بیان کنیم.تمرین های تنفسی همچنین یک روش بسیار مؤثر در کاهش علائم تنگی نفس ناشی از ویروس کرونا است.بیایید با یکدیگر با این تمرین های تنفسی آشنا بشیم :

تقویت ریه ها فقط در عرض 10 دقیقه!

ویروس کرونا (Covid-19) نوعی بیماری مسری دستگاه تنفسی است که باعث اختلال عملکرد تنفسی ، جسمی و روانی می شود.هنوز دقیقاً ویژگی های بالینی ، راه های درمانی و پیشگیری از ویروس کرونا ایجاد نشده است.اما ، هر روز ، تجربیات و به تبع آن دانش ما در مورد این ویروس افزایش می یابد.

این یک واقعیت مهم است که بیمارانی که به این عفونت مبتلا شده اند و از دوره بیماری فعال زنده مانده اند ، به یک روش توان بخشی ریوی احتیاج دارند.همچنین این مورد برای افرادی که تا کنون مبتلا نشده اند نیز بسیار مهم است تا ریه هاخود را تقویت کنند.

تمرین اول

در شرایط راحتی قرار بگیرید سپس به مدت 2-3 از بینی نفس بکشید و به مدت 5-6 ثانیه نفس را از دهان خارج کنید.سعی کنید که هم در دم و هم در بازدم نفس تان را کنترل کنید.در این روش هوای به دام افتاده در ریه از طریق بازدم خارج می شود و باعث کاهش تنگی نفس و تقویت ریه ها می شود.

تمرین دوم

عضله دیافراگمی که بین حفره سینه و حفره شکمی واقع شده است ، عضله اصلی است که در حین تنفس نقش دارد.در این تمرین تنفسی ، عضله دیافراگمی تقویت خواهد شد.برای انجام این تمرین می توانید دراز بکشید یا بایستید ،یک دست خود را روی سینه تان و یک دست تان روی شکم تان قرار دهید.به مدت 2-3 ثانیه از بینی نفس بکشید ، دقت کنید شکم تان به سمت داخل کشیده باشد.در هنگام بازدم سعی کنید نفس تان را به آرامی به بیرون دهید .

تمرین سوم

تنفس عمیق باعث می شود هوای به دام افتاده در ریه تان تخلیه شود.به آرامی در مکانی بنشینید و از بینی نفس عمیقی بکشید.نفس را به مدت 5 ثانیه نگه دارید.سپس نفس را از راه دهان خارج کنید.

تمرین چهارم

در نتیجه عفونت ریه ، مخاط می تواند راحت تر در ریه های ما جمع شود.این تمرین به شما کمک می کند تا بدون احساس خستگی بیش از حد مخاط را از بین ببرید.. در یک موقعیت راحت بنشینید. نفس عمیق تر از آنچه که معمولاً از دهان می گیریم ، بکشید.نفس خود را 3 بار با سرفه قوی به بیرون دهید.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همگردی
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 28553

به "تقویت ریه ها فقط در عرض 10 دقیقه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت ریه ها فقط در عرض 10 دقیقه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید