جاستین ترودو خریدوفروش و بکارگیری تسلیحات جنگی را ممنوع خاطرنشان کرد

به گزارش مجله کامپیوتر، نخست وزیر کانادا کمتر از 14 روز پس از وقوع کشتار مسلحانه در این کشور، استفاده و خریدوفروش تفنگ تهاجمی آی.آر-15 و بیش از هزار و 500 نوع سلاح گرم را ممنوع گفت.

جاستین ترودو خریدوفروش و بکارگیری تسلیحات جنگی را ممنوع خاطرنشان کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران از فرانس 24، ترودو در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود توضیح داد: این سلاح ها هدفی جز کشتار گسترده و سریع مردم ندارند. این سلاح های بی فایده هیچ جایگاهی در کشور ما ندارند... به همین منظور دولت کانادا دستور ممنوعیت استفاده، فروش، واردات و حمل ونقل این نوع سلاح های نظامی را صادر کرد.

کمتر از دو هفته پیش، در تیراندازی مرگبار مردی مسلح در استان نوا اسکوشیا در جنوب شرق کانادا، 22 نفر جان باختند و عامل تیراندازی پس از دوازده ساعت عملیات تعقیب و گریز، در درگیری با پلیس کشته شد.

نخست وزیر کانادا گفت: در سراسر این کشور افراد زیادی به صورت قانونی برای کار یا شکار از اسلحه استفاده می نمایند؛ کسی برای شکار گوزن احتیاجی به ای آر 15 ندارد.

وعده ممنوعیت استفاده از سلاح های تهاجمی شعار سال 2015 کارزار انتخاباتی ترودو بود.

آمار رسمی دولت کانادا نشان می دهد که بیش از 100 هزار نوع سلاح گرم در این کشور در گردش است.

بر اساس نظرسنجی موسسه آنگوس رید، چهارپنجم کانادایی ها موافقت خود را با ممنوعیت این سلاح های جنگی اعلام نموده اند.

در دستور جدید به مالکان کنونی تا زمان تبعیت کامل از مقررات جدید دو سال معافیت داده شده و ترودو گفته است از مجلس می خواهد خسارات کسانی که سلاح گرم خود را تحویل می دهند جبران کند.

نخست وزیر کانادا گفت این محدودیت ها که به تصویب مجلس احتیاج دارد خریدوفروش، حمل ونقل، واردات و استفاده از سلاح های در سطح نظامی را در این کشور منع می نماید.

روزنامه واشنگتن تایمز در این زمینه نوشت: کانادا بالاترین سرانه مالکیت سلاح را دارد اما نظرسنجی روز آدینه نشان داد که مردم این کشور موافق اقدامات کنترلی شدیدتر هستند.

4106/

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 34901

به "جاستین ترودو خریدوفروش و بکارگیری تسلیحات جنگی را ممنوع خاطرنشان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاستین ترودو خریدوفروش و بکارگیری تسلیحات جنگی را ممنوع خاطرنشان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید