جمع آوری 28 میلیارد تومان در ستاد هلال احمر، پول های واریزی مردم کجا خرج شدند؟

به گزارش مجله کامپیوتر، سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره اقدامات این جمعیت برای امدادرسانی به مردم در موضوع کرونا توضیحاتی داد.

جمع آوری 28 میلیارد تومان در ستاد هلال احمر، پول های واریزی مردم کجا خرج شدند؟

به گزارش خبرنگار ، محمد نصیری سخنگوی جمعیت هلال احمر در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه با اشاره به پنجمین مجمع انتخابات هلال احمر اظهار کرد: هر 4 سال یکبار انتخابات جمعیت هلال احمر برگزار می شود و امسال هم در ساعت 9 صبح 23 خرداد ماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این انتخابات 315 هزار و 344 نفر حضور دارند و در 379 شعبه انتخابات برگزار می شود و 3750 داوطلب در این انتخابات رقابت می کنند و در هر شعبه 4 عضو و بازرس وجود دارد.

نصیری درباره ارائه خدمات معیشتی در موضوع کرونا گفت: آثار کرونا همچنان باقی است و خدمات هلال احمر همچنان ادامه دارد و در این مدت 72 هزار و 694 نیروی داوطلب کمک کار جمعیت هلال احمر بودند که خدمات متعددی در موضوع غربالگری، ضدعفونی کردن مراکز و غیره ارائه دادند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به کمک های مردمی شرح داد: به طور کلی در ستاد 29 میلیارد تومان و 4 میلیارد تومان هم در مجموع حساب های استانی جمع آوری شد و مبلغ 76 میلیارد هم کمک های غیرنقدی بود، یعنی به طور کلی 110 میلیارد مشارکت مردمی در دوره مبارزه با کرونا جمع آوری شده است.

وی گفت: حدود 5 میلیون ماسک برای بیماران خاص تهیه شد و همچنین بسته های معیشتی میان مردم مناطق محروم توزیع شد و تا به امروز بیش از 200 هزار بسته معیشتی را توزیع کردیم و هفته آینده هم 4 هزار بسته غذایی دیگر هم توزیع خواهد شد و تا زمانی که مسائل باقی است، ما با مشارکت مردم در میدان حضور داریم.

نصیری با اشاره به خانه هلال گفت: در 950 خانه هلال در حوزه تولید ماسک و گان و دستکش اقدامات خوبی انجام داده ایم.

سخنگوی جمعیت هلال احمر شرح داد: در ابتدای کرونا فرآورده های خونی کم شده بود که در این دوران داوطلبان هلال احمر 21 هزار واحد خون اهدا کردند.

وی با اشاره به خیریه های قانونی برای ارائه خدمات گفت: 46 مجموعه خیریه از ما مجوز تبلیغ کرونا دریافت کردند و با همکاری بیمارستان ها خدمات ارائه کردند و به بیش از 300 بیمارستان خدمت دادند و بیش از 1 میلیون ماسک و دستکش توسط خیرین تهیه شد.

  • پرداخت تسهیلات به خانوارهای روستایی آسیب دیده از کرونا

نصیری درباره کمک غیر نقدی سایر کشور ها گفت: 144 مورد کمک به ما انجام شد و کشور های چین، هنگ کنگ، فدراسیون بین المللی صلیب سرخ، تایلند، ژاپن و خیرین و ایرانیان مقیم سوئیس و آمریکا به ما کمک ارائه دادند.

وی با اشاره به آتش سوزی های رخ داده گفت: خاموش کردن آتش وظیفه وزارت دفاع است و اگر جایی احتیاج باشد هلال احمر حضور پیدا می کند و به همین دلیل 3 بالگرد 64 سورتی پرواز را انجام دادند و 4500 کالا را به مناطق آسیب دیده رساندند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره انبار های هلال احمر گفت: به واسطه اتفاقات متعددی که داشتیم بخش زیادی از ذخایر انبار های امدادی ما مصرف شد و متوسط از 2 درصد موجودی به 9 دهم درصد رسیده است و اولویت هلال احمر تأمین این انبار ها است و به هزار میلیارد احتیاج داریم تا انبار های ما تأمین شوند.

نصیری اظهار کرد: تا به امروز 1580 خانه هلال ثبت شده اند و اصلی ترین وظیفه آن ها ارتقای تاب آوری است و توسعه این خانه ها اولویت ما است و برنامه ما تا انتها دولت رساندن این خانه ها به 4 هزار عدد است.

وی با اشاره به معاونت آموزش گفت: در بحث زلزله و آموزش دادن به مردم برای روبرو با زلزله این بحث اهمیت دارد ما از مردم خواستیم که برای ما فیلم بفرستند و بگویند که هنگام زلزله کجا باید قرار بگیرند که بیشترین فیلم قرار دریافت در چارچوب درب بود، اقدامی که کاملا اشتباه است و نشانگر این است که مردم ما آموزش های لازم را ندارند.

ادامه داد: برای آموزش به مردم سامانه ای طراحی شده و تا کنون 50 هزار نفر در این آموزش آنلاین شرکت کرده اند، همچنین آموزش برای هزار تشکل مردمی و 2 هزار بنگاه مالی امسال وجود دارد.

نصیری با اشاره به سازمان جوانان اظهار کرد: حمایت روانی از خانواده ها و بیماران از جمله بزرگترین اقدامات سازمان جوانان بود و با استفاده از ظرفیت داوطلبان این کار انجام شد و مقدمات اردو های آموزشی به وجود آمده است، اما با توجه به شرایط موجود اردو های حضوری برای دانش آموزان وجود ندارد.

وی گفت: برای توسعه کار گروه هلال دانشجویی با وزارت بهداشت قرارداد همکاری منعقد شده است، زیرا این دانشجویان بیشترین همکاری را با هلال احمر داشته اند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر شرح داد:از جمله اقدامات اجرا شده در دوره کنونی راه اندازی مجدد کانون های اصلاح تربیت است و این کار جز اولیت های ما به شمار می رود.

نصیری با اشاره به بیمارستان یمن شرح داد: در سال 83 بیمارستانی 70 تخت خوابه فوق تخصصی در یمن راه اندازی شد که سال 88 به واسطه مباحث امنیتی تعطیل شد، اما بنا به درخواست وزارت امور خارجه این بیمارستان بار دیگر راه اندازی می شود.

وی افزود: مجوعه های تولیدی هلال احمر در دوران کرونا حتی یک روز هم تعطیل نشدند. مجموعه نساجی 8 هزار چادر، 20 هزار پتو، 230 هزار ماسک، 100 هزار لباس هلال احمر را تولید کرده است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره گزارش مالی هلال احمر خاطرنشان کرد: حق مردم است که بدانند پول ها کجا خرج شده است و تا به امروز 28 میلیارد و 800 میلیون تومان در ستاد جمع آوری شده است و طی سه ماه گذشته از سوی مردم عزیزمان جمع آوری شده است.

نصیری افزود: از مجوع واریزی ها 2 و نیم میلیارد تومان در حوزه درمان خرج شد و 9 میلیارد تومان نیز برای توزیع 500 هزار بسته شامل ماسک و دستکش برای بیماران خاص، 7 میلیارد تومان در مراکز درمان سرپایی، 10 میلیارد تومان برای موضوع معیشتی بسته های غذایی خرج شد و تا به امروز 7 میلیارد تومان باقی مانده که سیاست ما آن است که آن را در حوزه تهیه بسته های معیشتی خرج کنیم.

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: انتقال پول به کشور به واسطه تحریم ها سخت است و تنها با مشارکت نقدی 465 هزار یورو یا 73 میلیارد تومان در خصوص پشتیبانی غربالگری از سوی کمیته بین المللی صلیب سرخ به ما اهدا شده است، یعنی ما در کنار مبارزه با ویروس کرونا با تحریم هم مبارزه می کنیم و حتی در جا به جایی تجهیزات هم سختی بسکمک کشیده ایم.

نصیری درباره برنامه هلال احمر برای ترمیم سرمایه اجتماعی این نهاد در جامعه، گفت: آسیب دیدن سرمایه اجتماعی هلال احمر در ماه های پیشین را رد نمی کنیم، اما بازگشت این سرمایه دارای ابعاد مختلفی است که احتیاجمند شفافیت، نشان دادن عملکرد و ارائه گزارش های هزینه کرد های هلال احمر است.

وی افزود: ما در این زمینه هرچه فعالیت کنیم کم است، اما باید با تشکل ها ارتباط بگیریم و با شفافیت اتفاقات هلال را بازگو کنیم. نکته دیگر آن است که برای بازگشت اعتماد اجتماعی به هلال احمر باید در بحران ها به سراغ گروه های مرجع برویم.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در پاسخ به اینکه آیا رویکرد هلال احمر در استفاده از مدیران پاکدست به منظور عدم تکرار حواشی پیشین چیست؟، خاطرنشان کرد: اولویت اصلی هلال احمر استفاده از مدیران با سابقه و پاکدست است که در حال حاضر نیز این اتفاق در دوره جدید هلال احمر افتاده است. خوشبختانه شاهد روی کار آمدن مدیرانی هستیم که همگی پیش تر در هلال احمر سابقه حضور داشتند، اما به دلایل مختلف از این مجموعه جدا شده و حال بار دیگر به جمعیت هلال احمر بازگشته اند.

نصیری تاکید کرد: جمعیت هلال احمر متعلق به مردم است و استفاده از مدیران بدون حواشی اولویت اصلی ما خواهد بود.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است.

مینی نت: مینی نت، با برگزیده آخرین اخبار جراید و روزنامه ها همراه ما باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 33506

به "جمع آوری 28 میلیارد تومان در ستاد هلال احمر، پول های واریزی مردم کجا خرج شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری 28 میلیارد تومان در ستاد هلال احمر، پول های واریزی مردم کجا خرج شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید