روابط ترکیه با اتحادیه اروپا به پایین ترین سطح خود رسیده است

به گزارش مجله کامپیوتر، مجلس اروپایی در گزارش جدیدی اظهار داشت، روابط بین ترکیه و اتحادیه اروپا در پایین ترین سطح خود قرار گرفته چون آنکارا خودش را از ارزش های اروپایی دور نگه می دارد.

روابط ترکیه با اتحادیه اروپا به پایین ترین سطح خود رسیده است

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این گزارش روز پنجشنبه با 49 رای موافق، چهار رای مخالف و 14 رای ممتنع تایید شد.

قانونگذاران اروپایی همچنین به این نکته اشاره کردند که اظهارات شدید و تحریک آمیز ترکیه علیه اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و سیاست خارجی خصمانه اش به ویژه در قبال یونان و قبرس روابط بین آنکارا و اتحادیه اروپا را در پایین ترین سطح خود قرار داده است.

مجلس اروپا همچنین هشدار داد، با وجود آنکه ترکیه به دنبال پیوستن به اتحادیه اروپاست، اما دولت آنکارا خودش را به عمد از ارزش ها و معیارهای این اتحادیه در سال های اخیر دور نموده است.

در ادامه این گزارش همچنین به بی اعتنایی ترکیه در قبال تحقق اصلاحات و سوءاستفاده از اقدامات ضد تروریسم شامل حبس گسترده خبرنگاران، مدافعان حقوق بشرو اپوزیسیون سیاسی اشاره شده است.

قانونگذاران اتحادیه اروپا همچنین بر اهمیت نقش ترکیه در میزبانی 3.6 میلیون آواره سوری اذعان داشته، خواهان ادامه حمایت های اتحادیه از آوارگان شدند.

در این گزارش آمده است، ترکیه باید صداقت خود را در عمل به تعهداتش برای روابط نزدیکتر با اتحادیه اروپا نشان دهد. اگر این شرایط منفی کنونی تغییر نکند، کمیسیون اروپایی مساله تعلیق مذاکرات الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا را پیشنهاد می نماید.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 55912

به "روابط ترکیه با اتحادیه اروپا به پایین ترین سطح خود رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط ترکیه با اتحادیه اروپا به پایین ترین سطح خود رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید