زنان مبتلا به پوکی استخوان در معرض خطر کم شنوایی

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - محققان دریافتند که خطر کاهش شنوایی نسبی تا شدید در شرکت کنندگان مبتلا به پوکی استخوان بالغ بر 40 درصد است.

زنان مبتلا به پوکی استخوان در معرض خطر کم شنوایی

به گزارش مهر به نقل از ساینس دیلی، مطالعات قبلی در خصوص افراد کم شنوا، شیوع بالاتر پوکی استخوان و تراکم استخوان کم را در این گروه از افراد شناسایی نموده است. اما تحقیق در خصوص اینکه آیا این شرایط ممکن است خطر کاهش شنوایی را با گذشت زمان تحت تأثیر قرار دهد کمیاب است.

همچنین معین نیست که آیا می توان با مصرف بیس فسفونات، داروی اولیه مورد استفاده برای جلوگیری از شکستگی در افراد با تراکم استخوان پایین، از کاهش شنوایی جلوگیری کرد.

در این مطالعه، محققان بیمارستان زنان و بریگام بوستون، داده های نزدیک به 144000 زن را که تا 34 سال تحت نظر بودند، تجزیه و تحلیل کردند. آنها دریافتند که خطر کاهش شنوایی متوسط یا شدید در شرکت کنندگان مبتلا به پوکی استخوان یا دارای تراکم استخوان پایین تا 40 درصد بیشتر است.

همچنین معین شد که بیس فسفونات خطر کاهش شنوایی را تغییر نمی دهد.

شارون کورهان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: کاهش شنوایی بزرگسالان به طور معمول برگشت ناپذیر است؛ بنابراین در این مطالعه به شناسایی عوامل خطر بالقوه قابل تغییر که ممکن است در کاهش شنوایی مؤثر باشد، پرداخته شد.

محققان دریافتند که خطر کاهش شنوایی در زنان مبتلا به پوکی استخوان یا دارای تراکم استخوان پایین بیشتر است و مصرف بیس فسفونات ها این خطر بالا را تعدیل نمی نماید. برای درک اینکه آیا نوع، دوز یا زمان استفاده از بیس فسفونات ممکن است اثر آن را تحت تأثیر قرار دهد، تحقیقات بیشتری ضروری است.

کورهان در ادامه می افزاید: این یافته ها می تواند بینشی جدید در خصوص تغییرات استخوان اطراف گوش میانی و داخلی ایجاد کند که ممکن است در کاهش شنوایی نقش داشته باشد.

پیش از این، محققان دریافتند که داشتن یک رژیم غذایی سالم، تحرک بدنی، عدم استعمال دخانیات و حفظ وزن سالم همه به کاهش خطر کم شنوایی یاری می نماید.

به گفته کورهان: پوکی استخوان و تراکم کم استخوان ممکن است از عوامل مهم در کاهش شنوایی ناشی از پیری باشد. ایجاد رژیم غذایی سالم و عادات سبک زندگی در طول عمر می تواند مزایای مهمی برای محافظت از سلامت استخوان و شنوایی در آینده فراهم کند.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 57887

به "زنان مبتلا به پوکی استخوان در معرض خطر کم شنوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان مبتلا به پوکی استخوان در معرض خطر کم شنوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید