سال 98 برای کشور سال فرصت ها و تهدیدهاست

به گزارش مجله کامپیوتر، یک فعال سیاسی گفت: باید با شجاعت پیش رفت نباید خلأ تصمیم گیری در کشور ایجاد گردد. شرایط حساس مهم و خطیری است. سال جاری کشور هم در معرض فرصت ها و هم در معرض تهدیدها است.

سال 98 برای کشور سال فرصت ها و تهدیدهاست

محمود میرلوحی در گفت و گو با خبرنگاران، در ارتباط با اولویت های مدیریتی در سال 1398 اظهار کرد: اولویت اول برنامه ریزی و کار کارشناسی و رعایت اصول تصمیم گیری و تصمیم سازی در کشور است که هم در شرایط عادی و هم در شرایط بحران به کار می آید.

وی ادامه داد: از آنجایی که شاهد مزاحمت های آمریکا هستیم، باید مدیریت در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی را تقویت کنیم.

میرلوحی تاکید نمود: متولدین دهه 60 و 70 امروز به مرحله اشتغال و ازدواج رسیدند، باید به طور جدی اقدامات همه جانبه ای را برای برطرف مشکلاتشان صورت دهیم.

این فعال سیاسی یادآور شد: ارزش پول ملی موضوع مهمی است؛ در این حوزه مزاحمت های آمریکا و سعودی به خوبی دیده می گردد که برای گذر از شرایط سختی که آنان ایجاد نموده و می نمایند، نیازمند مدیریت حوزه مالی هستیم.

وی با اشاره به خسارات وارد شده به کشور توسط سیل سراسری گفت: سال جاری بعد از یک دوره طولانی خشکسالی که به کشور به شدت آسیب رساند، شاهد سیلی سراسری بودیم که در این ایام خسارات زیادی وارد نموده، اما در آینده می تواند ارزش افزوده فراوانی داشته باشد.

میرلوحی گفت: اخیراً در جلسه ادوار استانداران حضور پیدا کردم، استانداران جنوب کشور از کم آبی شکایت داشتند. سال جاری به لطف خداوند ترسالی آغاز شده است. این بارندگی که به تعبیر رئیس سازمان محیط زیست 80 میلیون متر مکعب بوده، ارز و دلار است. ظاهرش به بحران تبدیل شده اما می گردد با برنامه ریزی و مدیریت به نعمت تبدیلش کرد.

وی گفت: اگر این بارش ها درست مدیریت گردد می تواند فرصتی برای خروج کشور از تلاطم های ارزی هم باشد. امروز در کشور فرصت هایی وجود دارد که باید از آن استفاده کرد. سال جاری فرصت صادرات واحدهای فراوریی و بازنگری در کار بانک ها را نباید از دست بدهیم. بانک ها باید به صندلی اصلی خود برای خدمت به فراوری و اشتغال برگردند.

این فعال سیاسی همچنین گفت: تصمیمات به موقع دولت موضوع مهم دیگری است که باید سال جاری به آن پرداخته گردد. باید با شجاعت پیش رفت نباید خلأ تصمیم گیری در کشور ایجاد گردد. سال جاری سال انتخابات و سال حساسی است فضای سیاسی کشور هم باید سامان دهی گردد. شرایط حساس مهم و خطیری است. سال جاری کشور هم در معرض فرصت ها و هم در معرض تهدیدها است.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 6167

به "سال 98 برای کشور سال فرصت ها و تهدیدهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال 98 برای کشور سال فرصت ها و تهدیدهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید