ساماندهی 90 درصد از معتادان متجاهر در کشور

به گزارش مجله یک کامپیوتر، مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: با برنامه ریزی های انجام شده 90 درصد معتادان متجاهر کشور جمع آوری و ساماندهی شد.

ساماندهی 90 درصد از معتادان متجاهر در کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، فرید براتی سده در جریان سفر به اردبیل برای بررسی شرایط پیشگیری، درمان و کاهش آسیب های اعتیاد در گفتگو با خبرنگار مهر مطرح نمود: بر اساس اعلام دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر در حال حاضر 2 میلیون و 808 هزار نفر مصرف کننده مستمر مواد در کشور داریم که این رقم را می توان آمار رسمی معتادان کشور دانست.

وی اضافه نمود: نزدیک به 30 هزار معتاد متجاهر در کشور وجود دارد که نزدیک به 15 هزار نفر آن در تهران شناسایی شده و سال گذشته با برنامه ریزی های اجرا شده 90 درصد معتادین متجاهر کشور جمع آوری و ساماندهی شد و ده درصد باقیمانده را بعد از فروکش کرونا ساماندهی خواهیم کرد.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در مورد پایین آمدن سن اعتیاد در کشور اظهار کرد: در منابع علمی میانگین سن مصرف کنندگان را به عنوان سن اعتیاد در نظر می گیرند که از این نظر میانگین مصرف مواد مخدر در کشور 24 سال است که متأسفانه سن اعتیاد نسبت به سال های گذشته کاهش داشته است.

براتی سده در مورد شرایط اعتیاد دانش آموزان اظهار کرد: سیاست ستاد مبارزه با مواد مخدر شفاف گویی است و در حال حاضر بر اساس بررسی های اجرا شده 2 درصد از دانش آموزان امکان مصرف مواد دارند (البته معتاد نیستند) و این تعداد از دانش آموزان مصرف کننده مستمر به شمار نمی فرایند که در این راستا آموزش و پرورش با طرح هایی مثل یاریگران زندگی برای پیشگیری از اعتیاد قشر دانش آموزی اقدامات خوبی را انجام داده است.

20 درصد جامعه کارگری کشور به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارند

وی در مورد شرایط اعتیاد در جامعه کارگری کشور مطرح نمود: در مورد کارگران در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و ستاد مبارزه با مواد مخدر و دبیرخانه این ستاد برای پیشگیری از سوء مصرف مواد در جامعه کار و تولید و صنعت تا کارگران برنامه های مشترکی تدارک دیده شده که از آن عنوان می توان به طرح کاج (پیشگیری از مصرف مواد در جامعه کار) اشاره کرد.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اضافه نمود: نزدیک به 3 میلیون مصرف کننده مستمر مواد در جامعه کار و تولید کشور وجود دارد که 20 درصد کل معتادان کشور را شامل می شود و در تلاشیم برای داشتن جامعه کارگری پویا برای جهش تولید و رونق اقتصادی کشور آمار اعتیاد را در این قشر را به حداقل ممکن برسانیم.

آمار اعتیاد در بین کارمندان ادارات پایین است

براتی سده با اشاره به آمار پایین اعتیاد در بین کارمندان ادارات، اذعان کرد: در سازمان بهزیستی چند طرح برای فعالیت در سیستم های اداری و سازمانی پایه ریزی شده که از آن جمله می توان به طرح کیان (خدمات آموزش پیشگیری از مصرف مواد در ادارات) اشاره کرد و گفتنی است در ادارات دولتی آمار اعتیاد نگران کننده نیست و اعتیاد در این حوزه کمتر از یک درصد آمار معتادین کشور را تشکیل می دهد.

وی در تشریح آمار ابتلاء معتادین به کرونا در کشور بیان کرد: آخرین آماری که از معتادین مبتلا به کرونا در 15 استان کشور گرفته شده از 116 مبتلا به کرونا 30 نفر شرایط حاد داشتند که بستری شدند و 5 نفر فوتی نیز گزارش شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 35473

به "ساماندهی 90 درصد از معتادان متجاهر در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی 90 درصد از معتادان متجاهر در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید