شیاری: بازیکن سالاری جا افتاده و داورزنی درگیر مسائل سیاسی است، ایران، انتخاب اول اسپراو بعد از آمریکاست

به گزارش مجله کامپیوتر، مربی تیم ملی والیبال آمریکا گفت: اگر روزی اسپراو از دانشگاه کالیفرنیا جدا شود و 100 پیشنهاد از کشورها و تیم های مختلف داشته باشد، قطعاً ایران را انتخاب می کند.

شیاری: بازیکن سالاری جا افتاده و داورزنی درگیر مسائل سیاسی است، ایران، انتخاب اول اسپراو بعد از آمریکاست

مرتضی شیاری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد فسخ قرارداد ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: استخدام کولاکوویچ از همان ابتدا هم کار اشتباهی بود. فدراسیون والیبال بعد از ولاسکو باید سراغ مربیانی می رفت که هم رده و یا حتی بهتر از او باشند. قرارداد کولاکوویچ باید زودتر از این فسخ می شد. او چند سال در ایران بود و دوباره در سطح جهان خودش را مطرح کرد.

ملی پوش پیشین والیبال ایران در مورد مربی بعدی تیم ملی گفت: در حال حاضر، بحث مربی مطرح نیست چون با توجه به اتفاقات چند سال اخیر والیبال ایران، سیستم بازیکن سالاری به شدت جا افتاده است، البته بازیکنان در این بین مقصر نیستند چون ضعف سیستم باعث به وجود آمدن بازیکن سالاری شده است. مربی باید تونایی کنترل بازیکنان را داشته باشد. مربیان خوبی در ایران وجود دارند ولی برای تیم ملی، بحث مدیریت مطرح است نه دانش فنی.

وی ادامه داد: تا زمانی که هفت هشت بازیکن فعلی تیم ملی کنار نروند، بازیکن سالاری وجود خواهد داشت و اگر سیستم اصلاح نشود، این مشکل در تیم های بعدی و بازیکنان بعدی نیز گریبانگیر والیبال خواهد بود. فدراسیون برای اینکه به اهدافش برسد، فضا را باز می گذارد و بازیکن سالاری نیز وجود خواهد داشت.

بازیکن پیشین تیم والیبال صنام شرح داد: روزی که داورزنی دوباره به عنوان رئیس فدراسیون والیبال انتخاب شد، من خیلی راضی شدم چون او کارکشته والیبال است اما متاسفانه شرایط بدتر شد. داورزنی یا تحت فشار سیاسی است یا اهداف سیاسی را دنبال می کند. نفراتی که او با ورودش به فدراسیون آورده، والیبالی نیستند و اگر شرایط به همین شکل پیش برود، والیبال به زودی نابود می شود چون افراد جدید، تخصصی در والیبال ندارند و بازیکن سالاری بیشتر خواهد شد. این عده در شرایط خاص به جای اینکه از مربی حمایت کنند از بازیکنان درون زمین حمایت خواهند کرد و همین مسئله به مشکل بازیکن سالاری، دامن خواهد زد.

مربی تیم ملی والیبال آمریکا گفت: نیروهای جدید با توجه به اینکه تخصصی در والیبال ندارند، تشخیص نمی دهند که چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد و مشاوره درستی به داورزنی نخواهند داد. این کار مثل این است که جراحی مغز یا قلب یک بیمار را به یک والیبالیست بسپاریم. داورزنی در دوره جدید راه را اشتباه می رود. او باید از خانواده والیبال در کنار خود استفاده کند، همانطور که اطراف یزدانی خرم، پر از افراد والیبالی بود.

شیاری گفت: مربیان ایرانی، سطح دانش بالایی دارند ولی عده ای که از کانال خاصی حمایت می شوند و قصد دارند شخص خاصی را مطرح و بزرگ کنند به باندبازی روی آورده اند و این زیبنده والیبال ایران نیست.

او در مورد همکاری با جان اسپراو، سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا گفت: قرار بود از چند روز پیش تمرینات ما شروع شود که در حال حاضر همه فعالیت های ورزشی به دلیل شیوع گسترده کرونا به حالت تعلیق در آمده است. اسپراو، مربی دانشگاه UCLA است که معتبرترین دانشگاه آمریکا به حساب می آید. او با قراردادی معتبر، حقوقی بسیار بالا و بیمه هایی قدرتمند، هیچ دغدغه ای بابت مساوئل روزمره زندگی ندارد و تمام تمرکز او روی کارش است. او اختیار تام در تیم دارد و حتی میزان حقوق دستیارانش را نیز معین می کند. نتایج و عملکرد او نیز با دقت رصد می شود.

مرتضی شیاری در سرانجام گفت: اسپراو عاشق ایران است چون می داند که مردم ایران چقدر به والیبال علاقه دارند. اگر روزی اسپراو از دانشگاه کالیفرنیا جدا شود و 100 پیشنهاد از کشورها و تیم های مختلف داشته باشد، قطعاً ایران را انتخاب می کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 28466

به "شیاری: بازیکن سالاری جا افتاده و داورزنی درگیر مسائل سیاسی است، ایران، انتخاب اول اسپراو بعد از آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیاری: بازیکن سالاری جا افتاده و داورزنی درگیر مسائل سیاسی است، ایران، انتخاب اول اسپراو بعد از آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید