صادقی در مصاحبه با خبرنگار حوزه بهداشت عنوان نمود؛ تهیه آئین نامه راه اندازی بیمارستان دندان پزشکی، تنها 57 خدمت دندان پزشکی با تعرفه دولتی ارائه می گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت گفت: آئین نامه راه اندازی بیمارستان دندان پزشکی در مرحله کارشناسی واقع شده است.

صادقی در مصاحبه با خبرنگار حوزه بهداشت عنوان نمود؛ تهیه آئین نامه راه اندازی بیمارستان دندان پزشکی، تنها 57 خدمت دندان پزشکی با تعرفه دولتی ارائه می گردد

از وبلاگ رفیق دیدن فرمایید.

قاسم صادقی رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: تعرفه های خدمات دندان پزشکی یکی از بخش های مهم در این حوزه است زیرا بخش زیادی از این خدمات فاقد تعرفه دولتی بوده و همین مسئله باعث سردرگمی مردم و ارائه دهندگان خدمات دندان پزشکی در مراکز درمانی شده است.

وی ادامه داد: تعیین تعرفه خدمات دندان پزشکی بر عهده دبیرخانه شورای عالی بیمه و مسئولان وزارت بهداشت است و من معتقدم تمام خدمات دندان پزشکی باید تعیین باشند، باید اقداماتی خوب در راستای تعیین تعرفه خدمات دولتی تعیین گردد تا از بروز هرگونه مسئله ای برای مردم و متخصصان دندان پزشک جلوگیری به عمل آید.

رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت تأکید کرد: بخشی از خدمات دندان پزشکی قیمت تمام شده دارد و قیمت قسمت دیگر باید تعیین گردد تا مردم سردرگم نشوند، همچنین ارائه دهندگان خدمات دندان پزشکی باید بدانند که هر خدمتی را با چه قیمتی به مراجعه کنندگان ارائه دهند.

صادقی افزود: تعیین تعرفه گذاری خدمات دندان پزشکی باید در هیئت وزیران مطرح و به تصویب برسد که این کار پروسه ای پیچیده و سخت است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 370 خدمت دندان پزشکی تعیین شده که بر اساس کتاب تعرفه گذاری خدمات تنها 57 خدمت مصوب هیئت وزیران است و تعرفه دولتی دارد، حال آنکه بیش از 600 خدمت دندان پزشکی فاقد تعرفه دولتی مانده است.

رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: آئین نامه بیمارستان های دندان پزشکی تهیه شده است و من امیدوارم در سال 98 این آئین نامه اجرایی گردد و در حال حاضر آئین نامه راه اندازی بیمارستان های دندان پزشکی در مرحله کارشناسی است که با امضای وزیر بهداشت عملیاتی می گردد.

صادقی گفت: بخش خصوصی استقبال زیادی در زمینه راه اندازی بیمارستان های دندان پزشکی نموده اند و وزارت بهداشت از ظرفیت این بخش استفاده بهینه را در راستای راه اندازی بیمارستان های دندان پزشکی می نماید.

وی یادآوری کرد: در مرحله دوم پس از آنالیز و احتیاجسنجی منطقه ای در صورت احتیاج مجوز راه اندازی بیمارستان های دندان پزشکی برای دانشگاه های علوم پزشکی صادر می کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 6688

به "صادقی در مصاحبه با خبرنگار حوزه بهداشت عنوان نمود؛ تهیه آئین نامه راه اندازی بیمارستان دندان پزشکی، تنها 57 خدمت دندان پزشکی با تعرفه دولتی ارائه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقی در مصاحبه با خبرنگار حوزه بهداشت عنوان نمود؛ تهیه آئین نامه راه اندازی بیمارستان دندان پزشکی، تنها 57 خدمت دندان پزشکی با تعرفه دولتی ارائه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید