علاقه استارت آپ های ایرانی به گسترش فعالیت در کشور آذربایجان

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، امیر ناظمی در دیدار با بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان در ایران گفت: استارت آپ هایی ایرانی علاقه مند به حضور در بازارهای بین المللی هستند و آمادگی کامل جهت گسترش فعالیت های خود در کشور آذربایجان را دارند.

علاقه استارت آپ های ایرانی به گسترش فعالیت در کشور آذربایجان

وی یافتن شرکای تجاری و همکاران کلیدی در کشور آذربایجان را از اولویت های مهم استارت آپ های ایرانی برشمرد و افزود: این استارت آپ ها، اپلیکیشن ها و نرم افزارهای خود را ارتقاء داده و زبان آذری را به امکانات نرم افزار اضافه کرده اند و این امر نشان گر میزان همت و علاقه مندی آنان جهت ورود به بازارهای جمهوری آذربایجان است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران شباهت های فرهنگی، تاریخی، زبانی و نزدیکی جغرافیایی را از نقاط قوت بین دو کشور عنوان کرد و ادامه داد: امیدواریم با گسترش روابط بین دو کشور شاهد توسعه و تقویت پتانسیل های موجود در حوزه IT باشیم.

بنیاد حسین اف، سفیر آذربایجان در ایران نیز با ابراز خوشنودی از حضور در جمع استارت آپ های ایرانی از علاقه مندی و آمادگی کشورش جهت حضور و حمایت از استارتاپ های ایرانی در کشور آذربایجان خبر داد و گفت: از استارت آپ ها و کسب وکارهای نوپا جهت حضور در نمایشگاه باکو تل آذربایجان دعوت کرده و از حضور آنان در جمهوری آذربایجان حمایت می کنیم.

سفیر آذربایجان پیشرفت های تکنولوژیک ایران در دوران تحریم را چشمگیر ارزیابی کرد و افزود: ما در عصر فناوری به سر می بریم و در این دوران هر کشوری که صاحب تکنولوژی و فناوری های نوین باشد صاحب قدرت بیشتری است.

وی فناوری را از محورهای اصلی توسعه دانست و افزود: دولت آذربایجان توجه ویژه ای را به حوزه IT و فناوری های نوین معطوف کرده و در این راستا همکاری های همه جانبه ای را با دولت ایران داشته است. به گونه ای که روسای جمهور دو کشور در پنج سال گذشته 12 ملاقات با یکدیگر داشته اند و همچنین دیدارهای زیادی در سطح وزرا اجرا شده و در سال گذشته شاهد افزایش 74 درصدی مبادلات مالی بین دو کشور بوده ایم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13935

به "علاقه استارت آپ های ایرانی به گسترش فعالیت در کشور آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاقه استارت آپ های ایرانی به گسترش فعالیت در کشور آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید