فاز نخست پارک علم و فناوری ایرانیان در شهر آیلند آماده بهره برداری است

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرگزاری خبرنگاران- فاز اول پارک علم و فناوری ایرانیان (آیلند) به عنوان نخستین پارک علم و فناوری بخش خصوصی کشور در مرحله تکمیل قرار گرفته است و به زودی آماده بهره برداری می گردد.

فاز نخست پارک علم و فناوری ایرانیان در شهر آیلند آماده بهره برداری است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، پارک علم و فناوری ایرانیان در 3 فاز راه اندازی خواهد شد که فاز اول آن در مرحله تکمیل و فاز 2 در مرحله واگذاری زمین قرار گرفته است. در فاز یک اکنون بیش از 25 شرکت دانش بنیان در حال ساخت و ساز هستند.

مساحت کل پارک مذکور 43 هکتار و قطعات قابل واگذاری در فاز اول 55 قطعه، فاز دوم 95 قطعه و فاز سوم 84 قطعه است که پس از ارزیابی های لازم، مجوز فعالیت در آنها در اختیار شرکت های فناور و دانش بنیان و واحدهای دانشگاهی قرار خواهد گرفت.

پارک علم وفناوری ایرانیان منشاء تحولات بسیار مهمی در توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان برای کشور خواهد بود و در افق بلندمدت بیش از 300 شرکت دانش بنیان مستقر می شوند که چشم انداز آن زیست بوم تخصصی در حوزه های فناوری نانو، بیو و تجهیزات پزشکی در منطقه غرب آسیا است.

استقرار پارک علم و فناوری در محدوده منطقه ویژه اقتصادی شهر آیلند، علاوه بر بهره گیری از مزایای منطقه ویژه (مانند حمایت های گمرکی از شرکت های مستقر در این پارک) زمینه توسعه های بیشتر را نیز هموار می نماید. همچنین با توجه به ظرفیت منطقه اقتصادی و آزاد تجاری آیلند، راه برای تجاری سازی محصولات و خدمات دانش بنیان فراهم می گردد.

توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش، توسعه گردشگری علمی، جذب دانش فنی و سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، تجاری سازی نتایج پژوهش، حمایت از ایجاد و توسعه شرکت های نوآور و فناور، تاسیس مراکز تحقیق و موسسات تخصصی در زمینه علم روز جهان، حمایت از ایده های نو و خلاقیت های شخصی از جمله اهداف پارک علم و فناوری ایرانیان(آیلند) به شمار می رود.

مجوز پارک علم و فناوری ایرانیان، سال 1396 از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت شده است.

این گزارش حاکی است: شهر آیلند به مساحت 1400 هکتار منطقه ویژه اقتصادی محسوب شده و نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی به پایتخت است. منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان (آیلند) به عنوان عظیم ترین شهرک بین المللی اقامتی، تفریحی، تجاری، ورزشی، درمانی و آموزشی در ایران، نخستین مجموعه در کشور است.

پروژه سرزمین ایرانیان (آیلند) با سرمایه گذاری گروه اقتصادی گردشگری و بانک گردشگری در حال احداث است.

با تکمیل و راه اندازی مجموعه آیلند که با سرمایه گذاری گروه اقتصادی گردشگری در حال احداث است، حدود 30 هزار شغل مستقیم ایجاد می گردد و خلق ارزش افزوده از محل تجاری سازی محصولات دانش بنیان و خدمات فناورانه محقق خواهد شد.

پروژه سرزمین ایرانیان (آیلند)، نخستین منطقه ویژه اقتصادی، تفریحی و گردشگری با رویکرد یک شهر پایدار است که در 35 کیلومتری جنوب غربی تهران، در مجاورت اتوبان تهران-ساوه و در منطقه زرندیه واقع شده است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در بازدید از پروژه پارک علم و فناوری مجموعه سرزمین ایرانیان، این پارک را نمونه ای از شهر هوشمند و پایلوت خواند و توضیح داد: پروژه عظیم سرزمین ایرانیان با موقعیت ویژه در حال احداث است و حمایت از این مجموعه با هدف توسعه علمی در کشور در دستور کار قرار گرفته است.

مجله شرقیا

مجله شرقیا | مجله آموزشی و اطلاع رسانی تحصیلی
منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 50479

به "فاز نخست پارک علم و فناوری ایرانیان در شهر آیلند آماده بهره برداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز نخست پارک علم و فناوری ایرانیان در شهر آیلند آماده بهره برداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید