ماسک مخصوص خودرو برای محافظت برابر کرونا تولید می شود

به گزارش مجله کامپیوتر، ماسک مخصوص خودرو می تواند از نفوذ ویروس کرونا به داخل کابین جلوگیری کرده و سلامت سرنشینان را حفظ کند.

ماسک مخصوص خودرو برای محافظت برابر کرونا تولید می شود

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، در شرایط کنونی جهان از نظر شیوع بیماری کرونا انواع مدل های ماسک اهمیت زیادی پیدا کرده است و بسیاری از کشورهای جهان پوشیدن ماسک را برای شهروندان خود اجباری کرده اند. با توجه به چنین وضعیتی گروهی از محققان، ماسک مخصوصی را برای خودروها طراحی کردند.

با وجود اینکه طبق تحقیقات متخصصان ویروس کووید-19 مدت زمان زیادی در هوا معلق نمی ماند و احتمال انتقال آن در فضاهای باز زیاد نیست ولی شیوع گسترده این بیماری و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی شرایطی را به وجود آورده که مردم حتی در خودروهای شخصی نیز نگران نفوذ این ویروس از طریق دریچه های هوای وسیله نقلیه هستند.

ماسک محافظت خودرو همانند ماسک های معمولی که روی صورت افراد قرار می گیرد در قسمت جلویی خودرو نصب شده و دقیقا روی دریچه هوا قرار می گیرد تا ویروس کووید-19 امکان عبور از این دریچه و وارد شدن به درون کابین را نداشته باشد.

طراحان این ماسک که نام Turo(تورو) را برای آن انتخاب کردند هدف اصلی از طراحی چنین وسیله ای را یادآوری اهمیت پوشیدن ماسک برای جلوگیری از شیوع گسترده تره ویروس کرونا اعلام کردند. یکی از بزرگ ترین شرکت های اجاره خودرو در آمریکا در پروژه تولید ماسک مخصوص اتومبیل سرمایه گذاری کرده و این اطمینان را به مشتریان خود داده است که با نصب این ماسک ویروس کرونا قادر به نفوذ به درون خودرو نیست. گفتنی است آمریکا در حال حاضر یکی از بدترین کشورهای جهان از لحاظ شیوع بیماری کرونا است و تا کنون بیش از 152 هزار نفر در این کشور قربانی و 4.5 میلیون شهروند به این بیماری مبتلا شده اند.

4144/

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 40941

به "ماسک مخصوص خودرو برای محافظت برابر کرونا تولید می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک مخصوص خودرو برای محافظت برابر کرونا تولید می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید