مسابقه چاپ بافت های انسانی برگزار می گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شناسایی گروه های توانمند و خلاق برای توسعه بافت های انسانی، جذب سرمایه گذار و توسعه محصول تجاری از اهداف برگزاری این رویداد است. مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی در ادامه برگزاری رویداد توسعه بافت و چالش جوهرهای زیستی اقدام به برپایی این مسابقه نموده است. تمامی متخصصان حوزه مهندسی بافت و توسعه دهندگان بافت ها می توانند در این مسابقه شرکت نمایند و فرصتی برای تبدیل ایده خود به محصولی تجاری داشته باشند. ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی نیز از برگزاری این رویداد حمایت می نماید.

مسابقه چاپ بافت های انسانی برگزار می گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید.

ایجاد بافت های مناسب و جایگزینی آنها با بافت های آسیب دیده با مهندسی بافت امکان پذیر می گردد. این حوزه با توجه به احتیاج بالا به بافت و همچنین تعداد بسیار پایین افراد دهنده عضو در مقایسه با میزان احتیاج به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. البته یکی از جدیدترین روش ها در این حوزه تحقیقاتی، استفاده از چاپگرهای زیستی به منظور چاپ بافت زنده است.

در این روش، قابلیت طراحی داربست های مهندسی شده با استفاده از ابزارهای پیشرفته با قابلیت ایجاد هندسه ای پیچیده متناسب با بافت مورد نظر، وجود دارد. علاوه بر این، داربست ها با دقت هندسی بسیار بالا، بر مبنای داده های به دست آمده از تصویربرداری های پزشکی مانند MRI، ساخته می گردد. توزیع مناسب سلول ها، ماتریس سلولی و بافت های متفاوت از مزایای چاپ زیستی سه بعدی است که می تواند بسیاری از مسائل روش های مرسوم در مهندسی بافت را مرتفع کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 19181

به "مسابقه چاپ بافت های انسانی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقه چاپ بافت های انسانی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید