نتایج نهایی پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها اعلام شد، قبولی 42 هزارنفر

به گزارش مجله کامپیوتر، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی مرحله پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خبر داد.

نتایج نهایی پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها اعلام شد، قبولی 42 هزارنفر

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، فاطمه زرین آمیزی گفت: اسامی پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های مرحله پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه) سال 1399 امروز 17 دی ماه 99 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.

وی افزود: 42 هزار و 61 نفر در این مرحله پذیرفته شده اند.

سخنگوی سازمان سنجش گفت: همه متقاضیانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته شده نهایی این مرحله اعلام شده لازم است برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام و مدارک مورد نیاز و نحوه انجام مراحل ثبت نام از روز شنبه 20 دی 99 به سایت دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.

یادآوری های مهم.

همه پذیرفته شدگان باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 99 دارای مدرک دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه، پیش دانشگاهی نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی، دیپلم نظام آموزشی جدید (نظام آموزشی 3-3-6) و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) باشند، در غیر اینصورت مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

پذیرفته شدگان دوره روزانه این مرحله خواه در رشته قبولی ثبت نام کنند و یا نکنند حتی با دادن انصراف قطعی از تحصیل مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1400 به منظور انتخاب رشته های دوره روزانه نخواهند بود.

همه پذیرفته شدگان باید در زمان مقرر نسبت به ثبت نام خویش اقدام کنند عدم ثبت نام در زمان مقرر به منزله انصراف قطعی از تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

پذیرفته شدگان مندرج در این اطلاعیه که قبلاً در یکی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته اند مطابق ضوابط، قبولی قبلی آنان لغو شده و باید منحصراً در رشته قبولی جدید به تحصیل بپردازند.

این دسته از متقاضیان لازم نیست از محل قبولی قبلی خود انصراف دهند، بلکه با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و توسط مؤسسه محل قبولی مندرج در این اطلاعیه، مدارک ثبت نامی افراد از محل قبولی قبلی آنان درخواست می شود.

پذیرفته شدگان مرد لازم است با توجه به بند مقررات وظیفه عمومی مندرج در صفحات 3 و 4 دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی بهمن ماه سال 1399 واجد شرایط لازم بوده و گواهی مربوط به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند.

از پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ارسالی از طرف متقاضیان به این سازمان باشد) و یا مغایرت عنوان دیپلم هستند، صرفاً ثبت نام موقت و مشروط بعمل خواهد آمد. این دسته از پذیرفته شدگان مدارک لازم را به دانشگاه محل قبولی ارائه کنند تا بررسی لازم در مدارک و مستندات ارائه شده صورت گیرد.

متقاضیانی که دارای مغایرت معدل و یا مغایرت عنوان دیپلم هستند باید شرایط نهایی خود را تا سرانجام بهمن ماه از دانشگاه محل قبولی پیگیری کرده و از مراجعه به این سازمان جداً خودداری کنند. درصورت لزوم چنانچه در این رابطه سوالی دارند می توانند از روش هایی که در انتهای این اطلاعیه اعلام شده با سازمان سنجش مکاتبه کنند.

در هر مرحله از پذیرش (ثبت نام، پذیرش و یا هنگام تحصیل)، چنانچه تعیین شود که متقاضی حقایق را کتمان کرده و یا اطلاعات نادرست ارائه داده و واجد شرایط نبوده، قبولی وی لغو و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

با توجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست ها به صورت الکترونیک، متقاضیان می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 49025

به "نتایج نهایی پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها اعلام شد، قبولی 42 هزارنفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج نهایی پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها اعلام شد، قبولی 42 هزارنفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید