هاشمیان: 9 ماه گذشته و ریالی نگرفته ام

به گزارش مجله کامپیوتر، مهاجم سابق و مربی تیم ملی ضمن اعلام اینکه از تیم ملی هنوز هیچ پولی دریافت نکرده است از علاقه خودش برای ادامه همکاری با تیم ملی نیز صحبت کرد.

هاشمیان: 9 ماه گذشته و ریالی نگرفته ام

به گزارش خبرنگاران، صبح امروز وحید هاشمیان مربی تیم ملی ایران در یک گفت و گویی تلفنی در برنامه سلام صبح بخیر به برخی از سوالات مطرح شده در مورد مسائل مالی و همچنین برنامه ای که برای آینده خود در نظر گرفته است پاسخ داد.

*شما دو جلسه با فدراسیون داشتید، قرار بر این شد که بمانید یا بروید؟

قبل از اینکه درباره تیم ملی صحبت کنم از پزشکان، پرستاران، نیروهایی که دیده نمی شوند و دارند برای مبارزه با ویروس کرونا فداکاری می کنند و به مردمان کشور کمک می کنند تشکر کنم و آنها گذشت وصف ناپذیری انجام می دهند و این بسیار با ارزش است. به خانواده هایی که عزیزانشان را از دست داده اند تسلیت می گویم ان شاءالله خداوند به آنها صبر بدهد.

  • تاج افشاگری می کند | به زودی گزارش می دهم

در مورد کار خودم باید بگویم که تقریبا 9 ماه پیش با دعوتی که فدراسیون فوتبال و مربی وقت آن زمان یعنی مارک ویلموتس از من به عمل آوردند و مذاکراتی که پس از آن انجام شد کارم را شروع کردم و بسیار راضی بودم و هستم از اینکه در تیم ملی فعالیت دارم. من معتقدم کار کردن در باشگاه بیشتر یک قرارداد مالی و تعهد کاری محسوب می شود، اما قرارداد با تیم ملی یک نوع قرارداد قلبی و معنوی است. راضی کردن مردم و پیروزی تیم ملی ایران قطعا باعث راضیی بسکمک از ایرانی ها چه در داخل و چه در خارج کشور می شود و همچنین غرور ملی را به همراه دارد. به همین خاطر من کار کردن در تیم ملی را بسیار دوست داشتم و دارم. در گذشته از تیم های لیگ برتری پیشنهاد های خوبی به من شد اما قبول نکردم و علاوه بر آن از طرف آقای تاج پیشنهاد تیم جوانان ایران را باز هم قبول نکردم. اما با این دعوت پیش خودم فکر کردم که می توان تجربیات و سابقه بیش از یک دهه بازی در بوندس لیگا و دریافت تمام مدارک معتبر مربیگری از کشور آلمان را در اختیار جوانان کشورم ایران بگذارم. اما همانطور که می دانید که یک سری مسائل حاشیه ای در واریز کردن پول برای ویلموتس به وجود آمد و همچنین مسائل دیگری که باعث شد تیم ملی ضربه بخورد و در نهایت منجر به جدایی این مربی شد در عین حال که نتایج خوبی هم برای تیم ملی به دست نیامد.

یکی از انتقاداتی که مطرح می شود این است که چرا به آقای ویلموتس و همکارانش دو میلیون یورو پول پرداخت شد چرا به وحید هاشمیان در این 8، 9 ماه فدراسیون هیچ پولی نداد.

من نمی خواستم این را اعلام کنم و مشکل اینجا بود که از فدراسیون هم اعلام نشده بود و فقط گفتند پول کادر فنی به یورو پرداخت شد. قرارداد من ریال بود 9 ماه گذشته و ریالی نگرفته ام و بابت وسایلی که خریده ام از فدراسیون طلب دارم. شرایط مالی کشور را درک می کنم و به خاطر علاقه به تیم ملی صحبتی درباره حقوق خودم نکردم. مسئولین باید همانطور که به خارجی ها اهمیت می دهند به داخلی ها هم بها بدهند. طبیعتا مقداری از پول ایران در فیفا وجود دارد که به خاطر تحریم ها نمی توانیم آن را به ایران بیاوریم و اگر می شد خیلی از مسائل فوتبال ایران حل می شد.

  • افشاگری یک کننده مجلس؛ انتقاد شدید از تاج | پول ویلموتس از جیب کارگران تامین اجتماعی پرداخت شد

می گویند چرا با مربیان خارجی قراردادهای کلانی بسته می شود اما با مربیان ایرانی قراردادها پایین است.

در شرایط فعلی کشور وقتی ما توانایی پرداخت پول را نداریم و مربیان خارجی هم به قوانین بین الملل و حرفه ای عادت کرده اند بعد از مدتی ول می کنند و می فرایند. اگر ما می خواهیم مربی خارجی بیاوریم اول باید ببینیم پولش را داریم یا خیر؟ یا می خواهیم این را گردن رییس فدراسیون بعدی بیاندازیم. در شرایط فعلی به نظرم استخدام مربی گران قیمت خیلی سخت است.

*قرارداد سه میلیون یورویی ویلموتس را شما هم شنیده اید؟

من اطلاعی درباره کارهای قراردادی ندارم. تنها جایی که می رفتم و می آمدم مرکز فوتبال پک بود و با قسمت مالی ارتباطی نداشتم.

*در نهایت در تیم ملی می مانید یا خیر؟

کادر فنی تغییر می کند و هر مربی که می آید دوست دارد کادر فنی خودش را بیاورد. بعد از صحبت هایی که شد و گزینه ها اعلام شدند، سرمربی جدید انتخاب شد. فدراسیون فوتبال و مربی تیم ملی هم دوست داشتند ما همکاری مان را ادامه بدهیم اما به هر حال من هم باید شرایطی برای همکاری داشته باشم و اگر بدانم می توانم به تیم ملی کشورم کمک کنم قطعا می مانم. اگر ببینم کمکی از دستم برنمی آید ان شاءالله کسانی که بیایند -فوتبال ما هم که ماشالله نفر زیاد دارد- پیروز خواهند بود. موضوع نگران کننده ای نیست. چندین روزنامه یا سایت خیلی نگران کمک مربی تیم ملی هستند. در حالی که اینقدر نگران اینکه رییس فدراسیون که شود و شرایط فوتبال ما نیستند و نگرانی شان کمک مربی تیم ملی است. نمی دانم چرا اینقدر نگران هستند؟ اما اگر قسمت شود به هر حال آدم های خوبی در فوتبال ما هستند و من می مانم و به کارم ادامه می دهم. بیماری کرونا که آمد لیگ تعطیل و برنامه بازی تیم ملی دچار تغییر شد و هنوز رسمی اعلام نشده که چه زمانی برگزار شود.

*فکر می کنید اسکوچیچ پیروز می شود؟

من نمی توانم پیشگویی کنم. کسی فکر نمی کرد ویلموتس در دور اول نتواند پیروز شود چون فوتبال جای پیش بینی نیست اما کسانی که انتخاب کردند حتما اطلاعاتی بیشتر از من دارند و از کسانی که انتخاب کرده اند سوال کنید.

*صحبت پایانی؟

برای مردم کشور آرزوی بهترین ها را می کنم ان شاءالله این دوران سخت هم مثل زلزله و جنگ و سیل و شرایط سختی که مردم همبستگی نشان داده اند و مراحل سخت را پشت سر گذاشته اند، می گذرد.

مهمترین پفراینده حقوقی فوتبال ایران در اختیار یک وکیل شکست خورده

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 25502

به "هاشمیان: 9 ماه گذشته و ریالی نگرفته ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمیان: 9 ماه گذشته و ریالی نگرفته ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید