هشدار فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درباره اعزام های برون مرزی

به گزارش مجله کامپیوتر، سرپرست دبیری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت که هرگونه اعزام برون مرزی خارج از چارچوب و ضوابط فدراسیون غیرقانونی است.

هشدار فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درباره اعزام های برون مرزی

به گزارش خبرنگاران، حسن کرباسی درخصوص همکاری فدراسیون بدنسازی ایران با فدراسیون جهانی پرورش اندام (IFBB) گفت: همانطور که پیش از این هم از سوی مسئولان فدراسیون بارها اعلام شده، فدراسیون بدنسازی ایران، تنها IFBB را به عنوان فدراسیون رسمی بین المللی رشته پرورش اندام می شناسد. به همین دلیل رافائل سانتونخا، رئیس فدراسیون جهانی هم چندی پیش به تهران سفر کرد و مذاکراتی را با مسئولان ورزشی و سیاسی کشور هم داشت. بعد از این سفر و توضیحاتی که رئیس IFBB ارائه کرد، خواسته وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و حتی مجلس شورای اسلامی از فدراسیون بدنسازی این بوده که به همکاری خود با IFBB ادامه دهد. بنابراین همکاری با سایر فدراسیون های بین المللی در رشته پرورش اندام امکان پذیر و قانونی نیست.

وی در رابطه با اخباری مبنی بر اعزام ورزشکاران به مسابقات NPC مطرح کرد: از نظر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران، اعزام هایی که به مسابقات NPC صورت می گیرد، قانونی نیست، چون در این مسابقات کنترل دوپینگ وجود ندارد و NPC یک کمپانی تجاری است، نه یک فدراسیون ورزشی که در راستای بیزنس خود فعالیت می نماید و به هیچ وجه سازمان های عظیم بین المللی از جمله IOC، وادا و گایسف آن را به رسمیت نمی شناسند. اگر فدراسیون با این کمپانی همراهی کند، ترویج فرهنگ دوپینگ خواهد بود. به همین دلیل از ورزشکاران و مدیران تیم ها و باشگاه هایی که قصد دارند به مسابقات بین المللی اعزام شوند یا تیم اعزام نمایند، درخواست کردیم برای سیر روال قانونی به فدراسیون مراجعه نمایند.

سرپرست دبیری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ادامه داد: ما امیدواریم ورزشکارانی که می خواهند به مسابقات بین المللی اعزام شوند، جهت درست را انتخاب نمایند. از نظر فدراسیون ایران که تنها مرجع قانونی برای اعزام های بین المللی در رشته پرورش اندام است، ورزشکاران می بایست در تورنمنت هایی که توسط IFBB تایید شده، شرکت نمایند.

کرباسی در انتها گفت: در طول سال تورنمنت های زیادی توسط فدراسیون جهانی پرورش اندام IFBB در کشورهای مختلف برگزار می گردد که ورزشکاران می توانند با هماهنگی فدراسیون در این مسابقات شرکت نمایند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 56476

به "هشدار فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درباره اعزام های برون مرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درباره اعزام های برون مرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید