وزیر خارجه سوئیس: برای برقراری ارتباط میان ایران و آمریکا تلاش می کنیم

به گزارش مجله یک کامپیوتر، وزیر امور خارجه سوئیس گفت: صلح و تجارت 2 عامل مهم در توسعه کشورهاست و بیش از یکصد سال از روابط ما با ایران می گذرد و ما امروز در حضور شما هستیم تا بگوییم سوئیس همواره به دنبال صلح و آرامش بوده است و تلاش سوئیس آن است که حداقل های گفت و گوی بین 2 کشور ایران و آمریکا برقرار شود.

وزیر خارجه سوئیس: برای برقراری ارتباط میان ایران و آمریکا تلاش می کنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، ایگنازیو کاسیس امروز در دیدار با استاندار اصفهان گفت: فردا در تهران در دیداری رسمی یاد و خاطره یکصد سال فعالیت دیپلماتیک مشترک بین 2 کشور ایران و سوئیس را گرامی و جشن خواهیم گرفت چرا که روابط بین این 2 کشور قدمت یکصد ساله دارد و از اواخر قرن 19 با امضای توافقنامه صلح و تجارت بین ایران و سوییس تا به امروز ادامه داشته است.

وزیر خارجه سوئیس با اشاره به نقش میانجیگرانه سوییس بین ایران و آمریکا شرح داد: صلح و تجارت 2 عامل مهم در توسعه کشورهاست و بیش از یکصد سال از روابط ما با ایران می گذرد و ما امروز در حضور شما هستیم تا بگوییم سوئیس همواره به دنبال صلح و آرامش بوده است و تلاش سوئیس آن است که حداقل های گفت و گوی بین 2 کشور ایران و آمریکا برقرار شود.

وی اضافه نمود: قبل از سفر به تهران و دیدار رسمی با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مایل بودم از شهر زادگاه آقای ظریف بازدید کنم و امروز گوشه ای از زیبایی های این شهر را بازدید کردم؛ اصفهان به نصف جهان معروف است و اگرچه در بازدید از این شهر یک صدم زیبایی های اصفهان را ندیده ام، ولی تصریح می کنم که اصفهان شهری شگفت انگیز و استثنایی است که در پشت این عظمت تمدنی عظیم واقع شده است.

کاسیس اضافه نمود: معتقدم روابط عالی 2 کشور ایران و سوییس بعد از کرونا در جهت روابط علمی و گردشگری توسعه یابد.

وی شرح داد: امروز بعد از ظهر بازدید های خود را از شهر اصفهان دنبال خواهم کرد و به طور قطع نسل و شوق بازگشت مجدد دوباره به این شهر را در من تقویت خواهد کرد.

به گزارش فارس، ایگنازیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس روز شنبه وارد اصفهان شد و دیدارش را پس از بازدید از آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهر با جمعی از مسوولان و استادان دانشگاه این استان آغاز کرد؛ وی صبح امروز از آثار تاریخی اصفهان از جمله میدان امام (ره) و جاذبه های گردشگری و صنایع دستی این شهر بازدید کرد.

وزیر امور خارجه سوییس و هیات همراه وی سپس دیداری با استادان دانشگاه صنعتی اصفهان در محل هتل عباسی اصفهان داشتند و به مصاحبه و مصاحبه برای گسترش تعاملات علمی، فرهنگی و فناوری پرداختند.

دانشگاه صنعتی اصفهان، مرکز هماهنگ کننده ارتباط علمی با کشور سوییس است و پس از سفر وزیر علوم سوییس به ایران در سال 97، مقرر شد محققان ایرانی و سوییسی طرح های مشترک ارائه کنند؛ همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان با دانشگاه های سوئیس در زمینه های مختلف در حال انجام است.

وزیر امور خارجه سوئیس همچنین امروز از کلیسای وانک اصفهان بازدید و با اسقف سپیان کاشچیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار خواهد کرد.

وزیر امور خارجه سوئیس پس از اصفهان به تهران سفر خواهد کرد و برنامه های رسمی وی از روز یکشنبه در تهران آغاز می شود که مهمترین آن جلسه یکصدمین سالگرد آغاز روابط دو کشور است؛ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز روز دوشنبه هفدهم شهریور در تهران میزبان کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس و هیأت همراه وی خواهد بود؛ روابط دوجانبه، تحولات منطقه و موضوعات بین المللی از محور های مهم مصاحبه های 2 طرف است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 39945

به "وزیر خارجه سوئیس: برای برقراری ارتباط میان ایران و آمریکا تلاش می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه سوئیس: برای برقراری ارتباط میان ایران و آمریکا تلاش می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید