پیام های تهدید آمیز شیا خطاب به نخست وزیر لبنان

به گزارش مجله کامپیوتر، روزنامه لبنانی الاخبار گزارش داد که دورتی شیا سفیر آمریکا در بیروت، از طریق دوستان مشترک، پیام های شدید اللحنی را خطاب به حسان دیاب نخست وزیر لبنان ارسال کرده است.

پیام های تهدید آمیز شیا خطاب به نخست وزیر لبنان

منابع آگاه اعلام کردند که شیا در این پیام ها، دیاب را به اجرای دستورالعمل های حزب الله لبنان متهم کرده است. سفیر آمریکا بعد از انتشار اخباری در خصوص تمایل لبنان برای همکاری اقتصادی با عراق و چین، پیام های شدیدتری را خطاب به دیاب ارسال کرده است.

این منابع اظهار داشتند: حسان دیاب به صورت جدی به دنبال حل بحران اقتصادی لبنان در سایه محاصره آمریکا بوده و توجهی به پیام های سفیر آمریکا نمی کند. دیاب بارها خشم خود را نسبت به رفتارهای سفیر آمریکا و مداخلات آشکار وی در امور داخلی لبنان نشان داده است.

آنها در ادامه اعلام کردند: دیاب همچنین در محافل خصوصی اعلام کرده که دورتی شیا مانند کشورش قصد کمک کردن به لبنان را نداشته و نمی خواهد لبنان بر اساس منافع خود عمل کند.

به تازگی یک هیأت اقتصادی عراقی به لبنان سفر کرده و در خصوص تقویت همکاری های اقتصادی به ویژه در زمینه سوخت رایزنی کرده است.

پیش از این، سفیر آمریکا در لبنان با مطرح کردن سخنانی علیه حزب الله، موجی از واکنش های منفی را در میان محافل و شخصیتهای سیاسی لبنان برانگیخته بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 15 شهریور 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 35983

به "پیام های تهدید آمیز شیا خطاب به نخست وزیر لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام های تهدید آمیز شیا خطاب به نخست وزیر لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید