پیشنهاد 17 مادهای دکتر زالی برای حمایت از اصناف و بنگاه های کوچک

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، امروز طی مکاتبه ای به وزیر بهداشت خواهان حمایت حداکثری از اصناف و بنگاه های کوچک در برابر اثرات منفی مالی بیماری کرونا شد.

پیشنهاد 17 مادهای دکتر زالی برای حمایت از اصناف و بنگاه های کوچک

به گزارش سایت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی در این مکاتبه با اشاره به اثرات سوء و منفی کرونا بر اوضاع مالی در بنگاه های مالی کوچک؛ موضوع وام های استقراضی از بانک ها در این اصناف را مهم و قابل توجه برشمرد.

وی سررسید اقساط بانکی و ناتوانی در بازپرداخت آن، سررسید چک های صادره و عدم امکان پاس کردن آن، سررسید شدن اجاره بهای اماکن استیجاری و عدم امکان پرداخت آن و عدم فروش اجناس خریداری شده ویژه شب عید و عدم فروش آن و به جا ماندن بدهی ناشی از خرید را از چالش های مهم پیش روی اصناف برشمرد.

زالی همچنین در ادامه این مکاتبه تعطیلی واحدهای صنفی در اوج فروش (شب عید) و زیان های ناشی از آن، متضرر شدن ویژه بعضی از رسته های صنفی به دلیل کاهش مشتری، مسائل پرداخت هزینه های سربار شغلی از قبیل آب، برق، گاز، تلفن، مالیات و عوارض ها، عدم فروش محصولات در برهه زمانی کنونی باتوجه به ترس عمومی ایجاد شده ناشی از وجود ویروس کرونا، نگرانی واحدهای صنفی از مالیات عملکرد سال 99 و افزایش جرائم مالیاتی صنوف به دلیل عدم پرداخت به موقع مالیات با توجه به نبود درآمد، نا توانی در پرداخت هزینه های پرسنلی، تعدیل نیرو و افزایش نرخ بیکاری در بین صنوف، انباشت مواد اولیه تهیه شده توسط واحدهای تولیدی کوچک صنفی و ورشکستگی و تعطیلی در بعضی صنوف را از دیگر چالش های مهم بنگاه های کوچک مالی دانست.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا برای برون رفت از شرایط چالش های اصناف، پیشنهاداتی مشتمل بر 17 ماده را مطرح نمود.

1 - اضافه کردن بعضی از مشاغل گروه شغلی دو به گروه شغلی یک وتشدید پروتکل های بهداشتی زیرا اگر پیک های آینده داشته باشیم این موضوع موجب نارضایتی فراوان در اصناف و گروه های شغلی می گردد چون بیشترین نارضایتی ها و فشار مالی بر گروه شغلی 1و2 می باشد که 80 درصد مشاغل را شامل می گردد.

2 - صدور مجوز پرداخت تسهیلات با اقساط حداقل 24ماهه جهت واحدهای صنفی در حداقل زمان.

3 - تخفیف در محاسبه مالیات عملکرد سال یا معافیت مالیاتی برای واحدهای صنفی خاص با تایید اتحادیه.

4 - امکان تخفیف و تقسیط عوارض شهرداری و ممانعت از مسدود شدن حساب کسبه.

5 - بخشش جرایم مالیاتی در زمینه مشوق های صنفی و اقدامات عملی.

6 - پیگیری کاهش، تخفیف یا معافیت اجاره مجتمع های تجاری و سایر املاک تجاری سطح شهر و ایجاد مشوق های مالیاتی جهت مالکان آنان.

7 - پیگیری کاهش یا تخفیف شارژهای داخلی پاساژها و مجتمع های تجاری با هماهنگی مدیران مجتمع ها.

8 - جلوگیری از سوء سابقه شدن چک های برگشتی از ایام شیوع بیماری کرونا در صدور و بخشنامه های قانونی لازم به بانک های عامل.

9 - امکان صدور دسته چک به بازاریان با داشتن چک برگشتی در زمان شیوع کرونا با صدور بخشنامه های قانونی لازم به بانک های عامل.

10 - معافیت حق بیمه کارفرما تا زمان مشخص، به تشخیص ستاد ملی کرونا با توجه به تعطیلی اصناف و طرح های فاصله گذاری اجتماعی در استان ها و کشور به طور یکنواخت.

11 - ایجاد مشوق های مالیاتی.

12 - کسر خسارت وارده به اصناف از مالیات عملکرد سال های 1398 و 1399.

13 - امکان تعویق افتادن ارسال اظهارنامه مالیاتی عملکرد واحدهای صنفی.

14 - کاهش یا ثابت نگه داشتن تعرفه های حامل های انرژی واحدهای تجاری.

15 - منظور کردن فعالیت تمامی صنوف به فعالیت ها و زیربخش های مالی و صنوف تولیدی و خدماتی آسیب پذیر از کرونا با توجه به مشخص 10رسته شغلی صرفا جهت مشاغل آسیب پذیر که این موضوع باعث تضییع حقوق سایر واحدهای صنفی با توجه به تعطیلی مکرر واحدهای صنفی براساس مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا می گردد.

16 - بخگرددگی مالیات عملکرد و جرایم مربوطه اتحادیه های صنفی با توجه به غیرانتفاعی بودن ساختار اتحادیه ها.

17 - طراحی ساز و کارهای حمایتی جهت گسترش تجارت مجازی و الکترونیکی جهت مشاغل مربوطه.

بر اساس این گزارش، وی از دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقاضا کرد تا ضمن طرح پیشنهادات مذکور در ستاد ملی کرونا، این پیشنهادات تصویب و به اجرا در آید.

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 56966

به "پیشنهاد 17 مادهای دکتر زالی برای حمایت از اصناف و بنگاه های کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد 17 مادهای دکتر زالی برای حمایت از اصناف و بنگاه های کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید