کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی و نکاتی که تا به حال نمی دانستید!

به گزارش مجله کامپیوتر، کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی یکی از مهمترین بخش هایی که در بازسازی یا طراحی داخلی به آن توجه می نمایند. در انتخاب کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی باید بیشتر از کاغذ دیواری دکوراسیون داخلی منزل دقت کرد چرا که در اینجا بیشتر از هر چیز باید به نوع سبک کاری و سلیقه مشتریان توجه گردد تا حس خوبی به آنها منتقل کند. یکی از دلایل اصلی که بیماران در مراجعه به مطب دندانپزشکی به آن توجه می نمایند، دکوراسیون داخلی است و با توجه به اینکه طراحی دیوارها بخش زیادی از فضا را گرفته و کاملا مشهود است، انتخاب کاغذ دیواری یا پوستر مناسب تأثیر زیادی در جلب رضایت و تأثیرگذاری اولیه مثبت خواهد دارد. در ادامه به شما آموزش می دهیم که چطور برترین کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی و نکاتی که تا به حال نمی دانستید!

انواع طرح و مدل کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی

برای استفاده از کاغذ دیواری در مطب دندانپزشکی ابتدا باید نوع طرح و مدل آن را معین کرد. طرح های مختلفی برای کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی وجود دارند:

کاغذ دیواری طرح مدرن برای مطب دندانپزشکی

کاغذ دیواری های طرح ساده برای سبک هایی از دکوراسیون داخلی که تزیینات خاصی ندارند و در پی سادگی و در عین حال شیک و زیبا بودن هستند مناسب است. کاغذ دیواری مدرن برای مطب دندان پزشکی در انواع طرح و رنگ موجود هستند و باعث نظم بخشیدن به فضای شما خواهند شد.

طرح های برجسته و سه بعدی کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی

مدل بعدی کاغذ دیواری مطب دندان پزشکی که محبوبیت زیادی هم دارد طرح های برجسته و سه بعدی هستند. طرح های سه بعدی بخاطر مجذوب کنندهیت ظاهری بیشتر برای فضای انتظار مطب دندانپزشکی مناسب هستند تا بیماران با نگاه کردن به آنها سرگرم باشند و در عین حال حس خوبی بگیرند. اما برای اتاقی که محل فعالیت دندانپزشکی است چندان فرقی نخواهد نمود و مزیت خاصی ندارد. معمولا برای اتاق محل فعالیت دندانپزشک از پوستر سه بعدی دندانپزشکی استفاده می نمایند که زیبایی آن بیشتر به چشم می خورد.

پوستر دیواری دندانپزشکی

پوستر دندانپزشکی به واسطه طرح های یکدست در ابعاد بزرگ از برترین گزینه ها برای دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی است. طرح و مدل های پوستر دیواری برای دندان پزشکی متنوع هستند که توصیه می کنیم با توجه به نوع تخصص برترین مورد را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای مطب دندانپزشکی اطفال پوسترهایی که تصاویر فانتزی از دندان دارند یا بچه ها را با دندان های سالم به تصویر کشیده مناسبتر است و رده های سنی پایین ارتباط بهتری می گیرند.

اما اگر مطب دندانپزشکی مختص بزرگسالان است بهتر است که طرح های مجذوب کننده انتخاب گردد و ترجیح بر این است که طرح پوستر دیواری با موضوعات فصلی مثل تصویری از پاییز نباشد چون در اکثریت سال، مجذوب کنندهیتی نخواهد داشت.

فاکتورهای مهم در انتخاب کاغذ دیواری برای مطب دندان پزشکی

علاوه بر اینکه باید در انتخاب طرح و مدل کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی دقت بالایی داشته باشید، فاکتورهای بسیار مهم دیگری هم وجود دارند:

نوع رنگ

برای کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی 6 نوع رنگ می توانید انتخاب کنید که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند:

آبی که به عنوان نماد آرامش و آسودگی است و تمامی تنالیته های رنگی آن زیبا هستند. این رنگ برای تمامی بخش های مطب دندانپزشکی مناسب است و استرس را از بیماران دور می نماید و حتی طبق تجربه روانشناسان، فشار خون را کاهش می دهد. از بین انواع رنگ های آبی، آبی تیفانی و آبی درباری برترین گزینه هستند.

قهوه ای که نماد خاک و عنصر اصلی دنیای ماست ذات خنثی دارد و به آرامش بیماران یاری زیادی خواهد نمود. قهوه ای پر رنگ حس صمیمیت و نزدیکی بیمار را با دندانپزشک بیشتر می نماید. ترکیب رنگ قهوه ای و سفید و قهوه ای و قرمز به مقدار کم و سایر رنگ های خنثی فوق العاده است ولی به تنهایی استفاده نکنید.

خاکستری رنگ خنثی بعدی و مناسب برای کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی است و دقیقا مشابه با دو رنگ قبلی حس آرامش را القا می نماید. ویژگی عالی این نوع رنگ این است که با سایر رنگ های دلخواه شما به راحتی هماهنگ می گردد هیچ محدودیتی ندارید. در ضمن رنگ خاکستری برای دکوراسیون مدرن مطب دندانپزشکی مناسبتر است.

سبز به علت اینکه رنگ طبیعت، شادابی و سرزندگی است برای کاغذ دیواری مطب های دندانپزشکی که کار جراحی نیز انجام می دهند یاری زیادی به القای حس مثبت و برطرف ترس در بیماران خواهد نمود. البته دقت کنید که تنالیته های سبز کمرنگ مناسبتر هستند. از طرفی رنگ های سبز تیره با طرح های بچه هاه را برای مطب دندانپزشکی اطفال توصیه می کنیم.

نارنجی رنگی است که حس هیجان را زیاد می نماید ولی باید با احتیاط از آن بهره ببرید. به عنوان مثال در بعضی مطب های دندانپزشکی از این رنگ برای سالن ورود به مطب استفاده می نمایند یا در ترکیب با رنگ سفید برای بخش های دکوراسیون داخلی استفاده می نمایند. با این حال رنگ نارنجی در کاغذ دیواری نباید سهم زیادی داشته باشد.

زرد رنگی هیجان بخش و سراسر انرژی است که گرمی و صمیمیت را به فضای شما منتقل می نماید. با توجه به اینکه مطب دندانپزشکی باید انرژی و آرامش زیادی به بیماران بدهد رنگ زرد به خوبی این کار را انجام خواهد داد. البته گاهی اوقات بسته به نوع دیزاین می توانید رنگ کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی را از سایر رنگ ها انتخاب کنید و در عوض رنگ جایگاه و سایر بخش ها را زرد بگذارید.

جنس

بعد از انتخاب رنگ کاغذ دیواری مطب دندان پزشکی نوبت به انتخاب جنس مناسب می رسد. جنس و ضخامت کاغذ دیواری تأثیر زیادی در ماندگاری، کیفیت و ظرافت طرح های آن دارند. مدلی که انتخاب می کنید حتما قابلیت شستشو داشته باشد چرا که محیط دندانپزشکی باید همواره استریل باشد. برای مطب های دندانپزشکی اطفال حتما باید ضخامت کاغذ دیواری بالا باشد و به سادگی پاره نگردد.

همانطور که شرح دادیم برای انتخاب کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی حساسیت زیادی وجود دارد بنابراین باید دقت کافی و لازم را داشته باشید. در کنار نکات گفته شده سلیقه شخصی و شناخت نسبت به بیماران هم تأثیر زیادی دارد. به عنوان مثال بعضی دندانپزشکان رنگ یونیت را با رنگ کاغذ دیواری و به طور کلی رنگ دیوارها ست می نمایند. در هر صورت حس آرامش و تأثیرگذاری مثبت برای بیماران اهمیت بیشتری دارد و حتی اهمیت آن به مقدار کیفیت کار و تنوع خدمات شماست.

منبع: اتاق
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 75326

به "کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی و نکاتی که تا به حال نمی دانستید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی و نکاتی که تا به حال نمی دانستید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید