گیاهان دارویی، یکی از اولویت های اصلی کارگروه اشتغال لرستان

به گزارش مجله یک کامپیوتر، خبرنگاران/لرستان معاون هماهنگی امور مالی استانداری لرستان گیاهان دارویی را یکی از اولویت های اصلی کارگروه اشتغال استان برشمرد.

گیاهان دارویی، یکی از اولویت های اصلی کارگروه اشتغال لرستان

اسد عبدالهی در جلسه ستاد توسعه گیاهان دارویی استان با بیان این که باید کار اشتغال زایی را از جایی شروع کنیم، اظهار کرد: کاشت گیاهان دارویی یکی از استعدادهای استان است که باتوجه به ظرفیت هایی که دارد باید به آن توجه گردد.

وی با اشاره به این که در این طرح باید استانداردهای بذر و نشاء رعایت گردد، بیان کرد: سالی که کاشت گردو در استان شروع شد نهال بعضی از گردوها خوب نبود و کسانی که در این طرح شرکت کردند پشیمان شدند.

عبدالهی با اشاره به این که از زمان وقوع سیل تا به امروز برای دریافت تسهیلات پیگیری هایی از سوی استاندار و مجموعه استانداری اجرا شده است، ادامه داد: در این زمینه از صندوق اعتبارات ملی 150 میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده است.

معاون هماهنگی امور مالی استانداری لرستان با بیان این که یکی از اولویت های اصلی ما در کارگروه اشتغال گیاهان دارویی است، توضیح داد: این طرح از شهرستان کوهدشت شروع می گردد و متقاضیان می توانند با معرفی نامه جهاد کشاورزی به بانک های عامل مراجعه نموده و از تسهیلات با سود شش درصد استفاده نمایند.

وی با اشاره به این که در کارگروه اشتغال سه اولویت گیاهان دارویی، گردشگری و سنگ برای استان معین شده است، ادامه داد: برای تسهیلات بانکی محدودیتی نداریم.

عبدالهی تأکید کرد: اعتقاد داریم صرفاً با گیاهان دارویی مشکل بیکاری و اشتغال در استان حل نمی گردد، اما این که سه تا چهار درصد در حل این معضل تأثیر داشته باشد خیلی خوب است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 19202

به "گیاهان دارویی، یکی از اولویت های اصلی کارگروه اشتغال لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهان دارویی، یکی از اولویت های اصلی کارگروه اشتغال لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید