حمایت های گمرکی از شرکت های دانش بنیان به 5 حوزه رسید

به گزارش مجله کامپیوتر، طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ حمایت های گمرکی از شرکت های دانش بنیان در 5 حوزه است که تا به امروز به 140 بسته خدمتی رسیده است.

حمایت های گمرکی از شرکت های دانش بنیان به 5 حوزه رسید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، در حال حاضر نزدیک به 140 بسته خدمتی گوناگون به شرکت های دانش بنیان، فناور، صنایع نرم و خلاق عرضه می گردد. بسته حمایت های گمرکی یکی از این خدمات است که به صورت کاملاً جدید و در 5 سرفصل به فعالان فناور عرضه می گردد.

معافیت گمرکی برای واردات کالا های غیرتجاری شرکت های دانش بنیان، یکی از انواع خدمات در نظر گرفته شده برای شرکت ها و موسسات دانش بنیان است.

براساس ماده 4 دستورالعمل اجرایی موضوع ماده 22 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان، این معافیت ها تنها شامل کالا های غیر تجاری می گردد. منظور از کالای تجاری، محصولی است که به تشخیص گمرک ایران برای فروش وارد می گردد. به عبارت دیگر مواد، قطعات و کالا هایی که با هدف استفاده در محصول نهایی وارد شده و به فروش می رسند، شامل این معافیت ها نمی شوند.

استفاده از مزایای ورود موقت

شرکت ها و موسسات دانش بنیان می توانند با معرفی دبیرخانه کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا از اجازه ورود موقت مواد اولیه و کالا های مورد مصرف در فراوری، تکمیل، آماده سازی و بسته بندی کالا های دانش بنیان صادراتی استفاده نمایند. کالا های دانش بنیان صادراتی موردنظر باید در فهرست کالا های دانش بنیان مصوب کارگروه بوده و جزء فعالیت های مورد تأیید شرکت دانش بنیان باشد.

مشاوره گمرک و حمل و نقل بین الملل

مشاوره گمرک و حمل و نقل بین المللی در کلیه مباحث مرتبط با مسایل گمرکی شرکت های دانش بنیان به آن ها ارائه می گردد. این مشاوره ها از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته و همچنین در خصوص چگونگی اخذ کارت بازرگانی و یا در زمینه ای انواع روش های حمل و نقل بین المللی عرضه می گردد.

معرفی به عنوان فعال مجاز مالی

یکی از مزیت های بسته حمایت های گمرکی، معرفی شرکت به عنوان فعال مجاز مالی است. شرکت های عظیم دانش بنیان که دارای تعاملات گمرکی قابل توجه باشند، به عنوان فعال مجاز مالی به گمرک معرفی می شوند تا پس از انجام استعلامات لازم، از مزیت های مربوطه استفاده نمایند. شرکت های دانش بنیان با معرفی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تایید گمرک، به عنوان فعال مجاز مالی تایید می شوند. معرفی به عنوان فعال مجاز مالی برای آن ها مزایایی دارد.

تسهیل در انجام تشریفات گمرکی و معافیت مالیات 4درصد علی الحساب بر واردات، نیز دو امتیاز دیگری است که در این بسته قرار گرفته اند. بر اساس تفاهم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گمرک جمهوری اسلامی ایران شرکت های دانش بنیان از پرداخت مالیات 4 درصد علی الحساب بر واردات معاف خواهند بود.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 45152

به "حمایت های گمرکی از شرکت های دانش بنیان به 5 حوزه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت های گمرکی از شرکت های دانش بنیان به 5 حوزه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید