همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه جامع علمی کاربردی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران منعقد شد.

همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با دانشگاه علمی کاربردی

مراسم این تفاهم با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، دکتر محمد حسین امید؛ ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر عباس زارعی هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و دکتر احمدرضا پیش بین مشاور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی 18 اردیبهشت 1400 در سالن همایش پندار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار گردید.

در ابتدای مراسم، دکتر عباس زارعی هنزکی به ارائه گزارشی از برنامه پیشران 1400 پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و تفاهم نامه جامع علمی کاربردی پرداخت.

زارعی گفت: برنامه پیشران 1400 پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با نام ecosystem building و با مخفف EB1400 تعریف و تدوین شده است. برنامه پیشران، متشکل از چند پروژه پیشران است که شامل شهر دانش، شبکه فناوری، ناحیه نوآوری، دهکده نوآوری هوشمند، ناحیه نوآوری اینترنت اشیا، مرکز فناوری های جامع و دقیق کشاورزیکشاورزی است.

زارعی از شهر دانش به عنوان اولین پروژه پیشران یاد کرد و گفت: تعییناً جهان در قرن بیست و یکم، به دنبال این است که با تغییر زاویه دید و پذیرفتن یکسری رشته های تعیین، رشد بعدی خود را در انقلاب صنعتی چهارم و پنجم ایفا نماید، شاهدیم که در اروپا industry 4 ، در چین Made in china 2025، در آسیا smart cities، در ژاپن society 5 و در آمریکای شمالی industrial internet، این مفاهیم تعریف و پیاده سازی شده است.

به گفته رئیس پارک علم و فناوری، ما در دانشگاه تهران برای ایران انقلاب صنعتی چهارم و پنجم، مفهوم شهر دانش را برنامه ریزی و راه اندازی نموده ایم. شهردانش بر مفاهیم هوشمندی، سبز و کارآفرین بودن متکی است. ضمن اینکه اعتقاد داریم شهر دانش ما قابل تعمیم به کل کشور نیز است.

زارعی با اشاره به شبکه فناوری به عنوان دومین پروژه پیشران مطرح کرد: شبکه فناوری دانشگاه تهران شبکه ای است هوشمند و پویا از شبکه های بازیگران اصلی اکوسیستم فناوری و نوآوری دانشگاه تهران در پردیس ها، دانشکده ها، و مؤسسات و مراکز مرتبط با دانشگاه تهران است.

وی گفت: این شبکه منطبق بر اصول و قوانین حاکم بر پارک های علم و فناوری نسل سوم و چهارم بنا نهاده شده است تا بستری تعاملی و بین رشته ای در کشور برای ایجاد و توسعه نوآوری، فناوری، بهبود سبک زندگی و اثرگذاری پایدار بر اقتصاد کشور فراهم آورد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، به نواحی نوآوری به عنوان سومین پروژه پیشران اشاره نمود و اضافه نمود: ناحیه نوآوری دانشگاه تهران، پلی بین صنایع سنتی و فناوری های نوین ودستیابی به اهداف شهر دانش (با مشارکت بخشهای عمومی و خصوصی) است. در حقیقت، جریانات نواحی نوآوری، زمینه ای را فراهم می آورد تا صنعت سنتی که از مفاهیم انقلاب صنعتی دوم و سوم پیروی می نماید، به فناوری های نوین نزدیک گردد.

وی در ادامه تاکید نمود: تحقق اهداف پارک علم و فناوری دانشگاه تهران زمانی روی می دهد که تفکر پارک دانشگاه تهران، تبدیل شدن به پارک نسل چهارم باشد و این امر به وسیله نواحی نوآوری میسر است.

لازم به ذکر است، این تفاهم نامه در راستای یاری به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور به وسیله ارائه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش اضافه نموده بالا، آموزش تخصص و مهارت روز جهان در کسب و کارهای موجود کشور، بالابردن سطح مهارت دانشجویان و فارغ التحصیلان، جذب سرمایه گذاری و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای داخلی و جهانی و با هدف انجام همکاری در حوزه فناوری و کارآفرینی منعقد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 58003

به "همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با دانشگاه علمی کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با دانشگاه علمی کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید