5 فرمول ساده برای تقویت اعتماد به نفس

به گزارش مجله کامپیوتر، در این مطلب به شما می گوییم چطور با تغییرات کوچک در کار های روزمره به رضایت فردی و اعتماد به نفس برسید.

5 فرمول ساده برای تقویت اعتماد به نفس

به گزارش ، اعتماد به نفس در تمامی جنبه های زندگی روزمره ما تاثیر می گذارد و نبود آن باعث برهم خوردن تعادل زندگی و موفقیت می شود. همه ما علاوه بر پشتکار و برنامه ریزی، باید از نیروی کمکی اعتماد به نفس هم برخوردار باشیم تا به اهدافمان برسیم. در این مطلب به شما می گوییم چطور با تغییرات کوچک در کار های روزمره به رضایت فردی و اعتماد به نفس برسید.

سال ها پیش به یک سخنرانی گوش می کردم که درباره موفقیت در زندگی و شکست دادن سختی ها بود. سخنران بعد از کلی حرف زدن به تنها نکته ای که اشاره کرد این بود که صبح ها وقتی از خواب بیدار می شوید، رختخواب خود را تمیز کنید. این کار باعث می شود انگیزه بگیرید که روز خود را خوب شروع کنید.

راه کار های تضمینی برای افزایش اعتماد به نفس که نمی دانستید!

بیشتر ما آدم ها دچار مهرطلبی هستیم. یعنی به دیگران مهربانی می کنیم، اما در ازای این مهربانی توقع داریم که چیزی دریافت کنیم. برای همین اگر در مقابل مهر خود چیزی نگرفتیم، خشمگین، افسرده و سرخورده می شویم و این طور فکر می کنیم که کسی قدر ما و مهربانی مان را نمی داند. مهربانی کردن باید خالصانه باشد یعنی در ازای آن فقط تقویت درونی بگیریم و در درون مان احساس مثبت ایجاد کنیم نه این که منتظر تقویت بیرونی باشیم. این کار باعث می شود در درون خود احساس مفید بودن داشته باشید و به این فکر نکنید که آدمی بی فایده هستید. برای این کار هم لازم نیست کار های بزرگ بکنید. مثلاً اگر کودک کاری دیدید از او خرید کنید یا در وسایل نقلیه عمومی جای خود را به سالمندان بدهید.

این دستوری است که از کـودکی، والدین مان همیشه به ما گوشزد می کردند: قوز نکن. روان شناسان در پژوهشی دریافته اند که بهبود وضعیت بدنی و طرز ایستادن روحیه و حال افراد را بهتر می کند. وقتی صاف می ایستید و خمیده نیستید، بلافاصله اعتماد به نفس بالا، حاضرجوابی و جسارت را در خود حس می کنید.

وقتی چیزی جدید یاد می گیریم، توانایی های خود را باور می کنیم. لازم نیست برای این یادگیری هزینه و وقت زیادی صرف کنید. مثلاً می توانید با دیدن ویدئو های آموزشی در سایت ها انواع هنر ها مثل بافتنی، خمیرسازی و... را یاد بگیرید.

موقع حرف زدن از دستان خود استفاده و ارتباط چشمی برقرار کنید. این ساده ترین کاری است که می توانید موقع صحبت کردن در یک جمع، انجام دهید. روان شناسان معتقدند حرکات دست باعث می شود، جمله هایی را که به زبان می آورید، بیشتر باور داشته باشید. همچنین برقراری ارتباط چشمی منجر به این می شود که افراد به این باور برسند که شما به آن ها توجه می کنید و به شما احترام می گذارند. بنابراین، این کار منجر به اعتماد به نفس در شما می شود و راحت می توانید از پس صحبت کردن در جمع بربیایید.

منبع: روزنامه خراسان

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 5315

به "5 فرمول ساده برای تقویت اعتماد به نفس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 فرمول ساده برای تقویت اعتماد به نفس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید